×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Mieszkanie w Gdańsku: eleganckie i nowoczesne. Piękne, rodzinne wnętrze!

Mieszkanie w Gdańsku: eleganckie i nowoczesne. Piękne, rodzinne wnętrze!

Autor: Ewa Kozioł
03 lis 2021 09:23

Mieszkanie o powierzchni 97 mkw znajduje się w Gdańsku. Jest przytulne, eleganckie,  wygodne, ale też bezpieczne dla dzieci. Każdy element został tu dobrze przemyślany.

Mieszkanie miało być otwarte, funkcjonalne, ale też bezpieczne i wygodne dla dzieci – takiej przestrzeni oczekiwali Natalia i Jacek, młodzi rodzice z Gdańska. Momentem decydującym o charakterze projektu był wybór ciemnej tapety Walls by Patel z intensywnym, przeskalowanym motywem kwiatowym. – To ona nadała ton dalszym pracom i finalnie cała realizacja może budzić skojarzenia z oranżerią – opowiada Daria Przewłócka, autorka projektu wnętrza. 

W mieszkaniu znalazło się kilka nieoczywistych rozwiązań. – Przesuwne drzwi oddzielające salon i część sypialną na co dzień ukryte są w plecach biblioteki. Telewizor podwieszony został w środku otwartej przestrzeni na szklanej ścianie żebrowanej stalą. Pod nim, zamiast klasycznej szafki, znalazła się murowana donica na zieleń przechodząca nieco dalej w ścianę. Wszystkie meble wykorzystane w projekcie zostały stworzone na jego potrzeby od podstaw – podkreśla projektantka Daria Przewłócka.

Wygodny układ wnętrza

Mieszkanie o powierzchni 97 metrów kwadratowych ma bardzo wygodny układ. Znajduje się tu przestrzeń do wspólnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, jak i również miejsce na spokojne zebranie myśli i chwilę tylko dla siebie. Wnętrze ma bowiem wyraźny podział część dzienną i nocną.

W strefie dziennej znajduje się obszerny salon połączony z aneksem kuchennym oraz z jadalnią. Mamy tu także wc, do którego prowadzi korytarzyk ze wkomponowanym w zabudowę siedziskiem. W przestrzeni nocnej architektka zaplanowała trzy sypialnie oraz komfortową łazienkę. Obie strefy dodatkowo oddziela długi hol, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, które doskonale sprawdziło się w mieszkaniu na jednym poziomie. 

Jasny salon, elegancka kuchnia

Wnętrze jest jasne, przytulne i eleganckie. Projektantka doskonale dobrała kolory i materiały, które razem tworzą niezwykle piękną, aranżacyjną kompozycję. W salonie główne miejsce zajmuje wygodny, szary narożnik i fotel. Doskonale prezentują one się na tle ściany wykończonej stylową sztukaterią, także w szarym, ale nieco jaśniejszym kolorze. 

– Metraż salonu jest na tyle duży, że mogliśmy postawić na czarne dominanty takie jak tapeta, blat i stalowa zabudowa – dodaje Daria Przewłócka.

Salon od jadalni oddziela kratownica wykonana ze stali, częściowo wypełniona szkłem ornamentowym. To rozwiązanie sprawiło, że telewizor nie dominuje we wnętrzu, a "ginie"  pośród cegły, kwiatów i stali.

Kuchnia jest bardzo pojemna i funkcjonalna. Zapewnia sporo blatu roboczego i miejsca na przechowywanie. Fronty i wyspa, podobnie jak zabudowa biblioteki, wykonane zostały z litego drewna. Biel i czerń nadają kuchni eleganckiego charakteru. Stylowa zabudowa jest bardzo spójna i idealnie pasuje do aranżacji salonu. Jasną przestrzeń ożywiają zielone hokery ustawione przy wyspie. Granicę między częścią kuchenną a jadalnią stanowi witryna znajdująca się na blacie. W jadalni na tle mocnej tapety z motywem kwiatowym znakomicie prezentuje się prosta lampa Umagedesign wisząca nad stołem. Łączy klasykę z nowoczesnością.

W łazience znajduje się wanna, która pełni także rolę prysznica, pralka w zabudowie oraz dużo miejsca do przechowywania. Projektantka po raz kolejny postawiła tu na zabawę kontrastami –  mocny wzór na płytkach i prostą, jasną zabudowę. Wc mimo zastosowania stonowanej wręcz monochromatycznej kolorystyki jest jednak odważne. Zachowuje klimat salonu. Odchodzimy od płytek na rzecz sztukaterii i tapety z motywem kwiatowym.

Autorka projektu: Daria Przewłócka, www.dariaprzewlocka.pl

Zdjęcia: Natalia Kaczmarek, Inkadr

Polecamy także Nowoczesny dom za miastem. Piękne wnętrze. Ma styl!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także