Minimalistyczne wnętrza ocieplone drewnem

Minimalistyczne wnętrza ocieplone drewnem

Autor: Wojciech Napora
16 sty 2020 08:24

Niewątpliwie, dużym wyzwaniem architektonicznym jest stworzenie nowoczesnej przestrzeni mieszkalnej w zabytkowym budynku. Jest to zadanie trudne, ale możliwe do wykonania. Przekonują o tym architekci z biura NLS, którzy w pięknej wiktoriańskiej kamienicy stworzyli nowoczesne mieszkanie.

Bishop Park w Londynie, w którym położona jest kamienica, słynie z budynków i tarasów wykończonych tradycyjną, czerwoną cegłą. Architekci z biura NLS nie mogli więc za bardzo ingerować w zewnętrzny wygląd budynku, zostawiając elewacje niemal niezmienione. Przyjęli też zasadę, by jak najwięcej elementów, również wewnątrz, zostawić - tak, by tradycja i nowoczesność płynnie się przenikały.

Zobacz także: Wnętrze inspirowane Spitsbergenem.

Na piętrze zaprojektowano dwie sypialnie, tworzące strefę nocną. Na parterze wykonano część dzienną, na którą składają się kuchnia z jadalnią i przestrzeń użytkowa. Nowością jest przedłużenie strefy dziennej z wewnątrz na zewnątrz. Praktyczne, składane, przeszklone, duże drzwi świetnie spełniają rolę płynnego przejścia ze środka do ogrodu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także