×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Najpiękniejsze wnętrza miesiąca. 5 mieszkań, które pokochaliście we wrześniu!

Najpiękniejsze wnętrza miesiąca. 5 mieszkań, które pokochaliście we wrześniu!

Autor: Justyna Łotowska
03 paź 2022 13:25

Jak co miesiąc podsumowujemy projekty mieszkań i domów, które pokazujemy na łamach portalu Dobrzemieszkaj.pl. Oto 5 najchętniej oglądanych wnętrz we wrześniu 2022!

W każdym miesiącu w portalu Dobrzemieszkaj.pl prezentujemy wam kilkadziesiąt ciekawych, pięknych wnętrz domów i mieszkań z całej Polski. Które z nich były najchętniej oglądane w ubiegłym miesiącu? Przygotowaliśmy zestawienie 5 najpopularniejszych wnętrz września 2022. Oto one!

1. 85-metrowe mieszkanie we Wrocławiu

Paleta precyzyjnie dobranych odcieni odgrywa w tym 85-metrowym wnętrzu kluczową rolę. Całe mieszkanie jest jednocześnie bardzo spójne, zarówno pod względem stylistycznym, jak i kolorystycznym. Za projekt mieszkania odpowiada architekt Angelika Front z pracowni Decoroom.

Wnętrza mieszkania wpisują się w obecne trendy. To właśnie styl modern classic był motywem przewodnim tego projektu. Dzięki sztukateriom, rozetom na ścianie w holu, a także złotym lampom i dodatkom mieszkanie stanowi udane połączenie najnowszych trendów z wyrafinowaną klasyką.

85-metrowe mieszkanie we Wrocławiu. Projekt wnętrza Angelika Front, Decoroom. Fot. Marek Koptyński
85-metrowe mieszkanie we Wrocławiu. Projekt wnętrza Angelika Front, Decoroom. Fot. Marek Koptyński

Całe mieszkanie do obejrzenia tutaj: 85-metrowe mieszkanie we Wrocławiu. Szara kanapa w salonie, białe meble w kuchni!

2. 120-metrowy dom pod Gdańskiem

120- metrowy bliźniak znajduje się w Juszkowie pod Gdańskiem. Przeszedł gruntowny remont, aby mógł spełnić potrzeby trzyosobowej rodziny. Ale udało się! Dzięki pomocy architektek z pracowni 4Rooms Studio wnętrze zyskało indywidualny charakter.

Aby ulepszyć użyteczność wnętrz, architektki zaprojektowały wiele praktycznych schowków – w przedsionku, wyspie kuchennej i łazienkach. Aby natomiast zwiększyć jego przestronność, zdecydowały o zastosowaniu kilku zabiegów mających za zadanie optycznie je powiększyć, takich jak montaż dużych luster i odpowiednio dobranego oświetlenia. 

Kolejnym zabiegiem był wybór zróżnicowanych faktur materiałów wykończeniowych. Większość ścian na parterze oraz cała klatka schodowa została pokryta betonem Metropolis (w ofercie Dekorian Home). Elegancką, charakterystyczną dla faktury betonu gamę szarości na ścianach podkreśla dodatkowo oświetlenie, w zależności od natężenia nadające jej zupełnie nowy charakter.

120-metrowy dom pod Gdańskiem. Projekt wnętrza 4Rooms Studio, Dekorian Home. Fot. Elies Fotografia Marcin Lis
120-metrowy dom pod Gdańskiem. Projekt wnętrza 4Rooms Studio, Dekorian Home. Fot. Elies Fotografia Marcin Lis

Całe mieszkanie do zobaczenia tutaj: 120-metrowy dom pod Gdańskiem. Przytulny salon, elegancka kuchnia!

3. 38-metrowa kawalerka we Wrocławiu

Mieszkanie składa się z dwóch pomieszczeń – strefy dziennej, łączącej kuchnię, jadalnię, sypialnię, salon i korytarz oraz osobnej łazienki. Zachowano w nim przejrzysty podział na strefy użytkowe, przewidziano nawet niewielkie miejsce do pracy, a także przestrzeń do przechowywania.

Założeniem aranżacyjnym niewielkiego, niespełna 40-metrowego, mieszkania, było maksymalne zachowanie atmosfery historycznego budownictwa. Inwestorowi zależało na przeniesieniu kamienicznej elegancji starego budynku z początku XX wieku do jego wnętrza oraz umiejętnym połączeniu jej z nowoczesnymi akcentami.

38-metrowa kawalerka we Wrocławiu. Projekt i zdjęcia KODO Projekty i Realizacje Wnętrz
38-metrowa kawalerka we Wrocławiu. Projekt i zdjęcia KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Całe mieszkanie do zobaczenia tutaj: Małe mieszkanie we Wrocławiu. 38-metrowa kawalerka w jasnych kolorach!

4. 150-metrowy dom dla rodziny

Dom został zaprojektowany dla osób, które mają dwie, małe córki oraz są aktywne zawodowo. Rodzina jest także bardzo towarzyska, przez co w mieszkaniu często pojawiają się goście. Założeniem projektu stała się więc wygoda i funkcjonalność domu, w którym wydzielono strefy idealne do podejmowania różnych aktywności.

Architekci postawili na elegancję oraz na ciepłą, przyjemną dla oka kolorystykę. We wnętrzach dominują więc biele, szarości i beże, które współgrają ze sobą i prezentują się elegancko. Naturalne materiały użyte jako wykończenia ociepliły przestrzeń domu, a drewno dodało tu przytulności.

150-metrowy dom dla rodziny. Projekt wnętrza i wizualizacje kaim.work
150-metrowy dom dla rodziny. Projekt wnętrza i wizualizacje kaim.work

Cały dom można obejrzeć tutaj: 150-metrowy dom dla rodziny. Eleganckie wnętrze z jasny salonem i białą kuchnią!

5. 400-metrowy dom nad Narwią

Dom o powierzchni 400 metrów kwadratowych przeszedł gruntowny remont. Zimne, surowe wnętrze zmieniło się nie do poznania. Teraz jest ciepłe, przytulne i idealnie dopasowane do potrzeb dużej rodziny.

Parter domu wyróżnia się ponadstandardową wysokością: ponad cztery metry. Jedna ze ścian jest przeszklona, pomieszczenie zalewają więc potoki naturalnego światła. Choćby już z tego powodu to wymarzone miejsce na rośliny pokojowe w doniczkach.

400-metrowy dom nad Narwią. Projekt wnętrza Dembowska Studio. Fot. Marcin Grabowiecki. Stylizacja Eliza Mrozińska
400-metrowy dom nad Narwią. Projekt wnętrza Dembowska Studio. Fot. Marcin Grabowiecki. Stylizacja Eliza Mrozińska

Więcej o tym domu: Dom dla rodziny. Jasny, nowoczesny i wygodny. Zaglądamy do środka!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także