PARTNER PORTALU
Najpiękniejsze wnętrza miesiąca. TOP5 projektów z czerwca! Wszystkie super!

Najpiękniejsze wnętrza miesiąca. TOP5 projektów z czerwca! Wszystkie super!

Autor: Ewa Kozioł
01 lip 2022 12:26

Które projekty mieszkań i domów cieszyły się największą popularnością na portalu Dobrzemieszkaj.pl w czerwcu 2022? Oto Top 5 wnętrz, które podobały wam się najbardziej!

  • 1. Piękne mieszkanie na Pradze w Warszawie. Projekt: Maja Śmichura, Deer Design
  • 2. Drewniane lamele i granatowa sofa w 80-metrowym mieszkaniu. Projekt: Natalia Teixeira, Kasia Beresińska, TK Architekci
  • 3. Wnętrze przedwojennego domu w Warszawie. Projekt: Joanna Zabłocka
  • 4. Wygodne, 50-metrowe mieszkanie. Projekt: Marta Dąbek, Interio
  • 5. Dom dla rodziny 2 + 3. Projekt: Natalia Teixeira, Kasia Beresińska, TK Architekci

W każdym miesiącu w portalu Dobrzemieszkaj.pl prezentujemy wam kilkadziesiąt ciekawych, pięknych wnętrz domów i mieszkań z całej Polski. Które z nich były najchętniej oglądane w ubiegłym miesiącu? Przygotowaliśmy zestawienie 5 najpopularniejszych wnętrz czerwca 2022. Oto one!

  1. 1. Mieszkanie na Pradze w Warszawie. Projekt: Maja Śmichura, Deer Design

Mieszkanie zostało zaprojektowane dla młodego małżeństwa z dzieckiem. Wnętrze przywodzi na myśl minimalizm z delikatnym kolorystycznym twistem. Czarne detale dodają charakteru ciepłym drewnianym elementom i spokojnym odcieniom koloru niebieskiego. Zabudowa kuchenna tworzy kojące dla oczu tło, z którym świetnie współgrają dębowe wykończenia desek podłogowych i  szlachetna linii stołu. Na uwagę zasługuje także ściana TV, stworzona z czarnych, dekoracyjnych lameli.

Zdjęcie: Marta Wołosz-Molenda, pracownia fotografii Positiff

Więcej o tym mieszkaniu: Piękne mieszkanie na Pradze w Warszawie. Niebieska kuchnia, czarne lamele w salonie!

2. Drewniane lamele i granatowa sofa w 80-metrowym mieszkaniu. Projekt: Natalia Teixeira, Kasia Beresińska, TK Architekci

Wnętrze jest nowoczesne, ale przytulne i ciepłe w odbiorze. To zasługa dużej ilości elementów z dębowego drewna i forniru, sztukaterii czy tapety z motywami roślinnymi. Bazą aranżacji jest jasna, neutralna i ponadczasowa kolorystyka, wzbogacona mocniejszymi akcentami – granat w salonie i w sypialni, butelkowa zieleń w gabinecie, czerń w łazience. Barwne dodatki pięknie urozmaicają wnętrze i sprawiają, że jest ono bardziej wyraziste. Na podłodze w kuchni, w wiatrołapie i w łazience architektki ułożyły płytki w mniejszym formacie z delikatnym wzorem, które bardzo podobały się właścicielom. Nie mogło ich więc zabraknąć w mieszkaniu.

Zdjęcie: TK Architekci

Czytaj więcej o tym mieszkaniu: 80-metrowe mieszkanie w Warszawie. Drewniane lamele i granatowa sofa!

3. Wnętrze przedwojennego domu w Warszawie. Projekt: Joanna Zabłocka

Dom w stylu dworku polskiego zbudowany został w drugiej połowie lat 20. XX wieku jako jeden z domów kolonii Posłów i Senatorów PPS. Tu, przed wybuchem II Wojny Światowej, mieszkał Antoni Pączek, poseł na Sejm Drugiej Rzeczpospolitej, w czasie wojny – służyły sanitariuszki.

Architektka wraz z właścicielami postanowili zachować jak najwięcej ze starej tkanki domu. Natomiast to, czego nie udało się uratować, zostało zastąpione, lecz tak, by zachować klimat domostwa. Już od progu zachwyca klatka schodowa. Parter zachował układ pierwotnego projektu sprzed wojny. Są nawet dwa wejścia – reprezentacyjne od frontu i kuchenne, niegdyś przeznaczone dla służby. Salon, jadalnia i kuchnia to wnętrza ze sobą połączone, chociaż nie na zasadach otwartej przestrzeni typu open space. Pomiędzy pokojami niegdyś były podwójne, skrzydłowe drzwi. Teraz jest jedynie piękna drewniana opaska wykonana na zamówienie.

Zdjęcie: Marzena Zawrotniak-Kucharska

Więcej o tym domu: Piękne wnętrze przedwojennego domu w Warszawie. Kuchnia jest boska!

4. Wygodne, 50-metrowe mieszkanie. Projekt: Marta Dąbek, Interio

W mieszkaniu znajduje się salon połączony z kuchnią i jadalnią, sypialnia oraz łazienka. Wnętrze nie jest duże, ale bardzo wygodne. Architekt zadbała o dobre wykorzystanie dostępnej przestrzeni i nadanie jej indywidualnego, unikatowego, ale i bardzo ciekawego wyrazu. Postawiała na nowoczesność, kolory i mocne, wyraziste akcenty w stylu kolonialnym. Pięknie zestawiła je z naturalnymi, szlachetnymi materiałami, takimi jak granit, orzech amerykański czy lite drewno mango. Efekt? Przytulne miejsce do życia pełne kolorów i orientalnych akcentów, które przypominają właścicielom o egzotycznych podróżach i inspirują do kolejnych.

Zdjęcie: Pion Poziom

Więcej o tym mieszkaniu: 50-metrowe mieszkanie w Warszawie. Granatowa sofa i niebieska kuchnia. Piękne! 

5. Dom dla rodziny 2 + 3. Projekt: Natalia Teixeira, Kasia Beresińska, TK Architekci

Dom ma powierzchnię 250 m2. Najważniejszym założeniem projektu było zaplanowanie wnętrza domu z myślą o dużej rodzinie posiadającej trójkę malutkich dzieci. Na poziomie funkcjonalnym projektantki wydzieliły przestrzeń tak, aby na górze znalazły się trzy podobnej wielkości pokoje przeznaczone dla dzieci, a parter pozostał maksymalnie przestronny z miejscem na zabawę, wspólne posiłki oraz gotowanie. Dzięki temu dom jest komfortowy i przyjazny do codziennego życia.

Stylistyka domu jest nowoczesna, ale mamy tu sporo dodatków przełamujących minimalistyczną strukturę. Drewniane stołki barowe przy wyspie kuchennej, ława przy stole jadalnianym, filcowe lampy nad stołem wprowadzają nieformalną atmosferę swojskości. We wnętrzu zastosowano też dużo naturalnego drewna dębowego w ciepłym odcieniu, które nadaje mu przytulnego charakteru. Drewno uzupełniają szare i grafitowe okładziny ścienne oraz fronty meblowe – kolorystyka szarości została wybrana ze względów praktycznych, jako łatwa do utrzymania w czystości. Właściciele byli otwarci na prowadzenie drobnych akcentów w ich ulubionych kolorach. Architektki zaproponowały więc miedziany dodatek w kuchni, stonowany granat w gabinecie oraz spokojną butelkową zieleń w sypialni master.

Zdjęcie: TK Architekci 

Czytaj więcej o tym domu: Rodzinny dom pod Warszawą. Przytulny salon, szara kuchnia. Ale piękny! 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także