Najpiękniejsze wnętrza miesiąca. TOP5 projektów z maja! Fantastyczne!

Najpiękniejsze wnętrza miesiąca. TOP5 projektów z maja! Fantastyczne!

Autor: Justyna Łotowska
01 cze 2022 09:13

Które projekty mieszkań i domów cieszyły się największą popularnością na portalu Dobrzemieszkaj.pl w maju 2022? Oto Top 5 wnętrz, które podobały wam się najbardziej!

  • 1. Dom w Nałęczowie dla rodziny 2+2. Projekt: Joanna Stelmaszczuk Projektowanie Wnętrz
  • 2. 40-metrowe kolorowe mieszkanie w Warszawie. Projekt: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz
  • 3. 91-metrowy apartament na warszawskim Powiślu. Projekt: Sobkowiak Architektura
  • 4. 76-metrowe mieszkanie w Gdańsku. Projekt: Anna Maria Sokołowska
  • 5. Nowocześnie urządzone 56 metrów w Radomiu. Projekt: Donata Gadalska
  • Czytaj też: Te wnętrza są piękne! 5 najlepszych mieszkań w kwietniu 2022

W każdym miesiącu w naszym portalu Dobrzemieszkaj.pl prezentujemy kilkadziesiąt ciekawych wnętrz domów i mieszkań z całej Polski. Które z nich były najchętniej oglądane w ubiegłym miesiącu? Przygotowaliśmy zestawienie 5 najpopularniejszych wnętrz maja 2022. Oto one!

1. Dom w Nałęczowie dla rodziny 2+2. Projekt: Joanna Stelmaszczuk Projektowanie Wnętrz

W przestronnym domu mieszka rodziną z dwójką dzieci - rocznym i siedmioletnim. Kilka lat temu dom przeszedł gruntowny remont. Dobudowano część z sypialniami, nowe wejście i wiatrołap. A zaprojektowanie wnętrz inwestorzy poprosili projektantkę wnętrz z Nałęczowa, Joannę Stelmaszczuk. Wytyczne były jasne - miało być nowocześnie i z efektem wow! Wnętrze zostało urządzone w bieli i czerni. Bazowe kolory uzupełniono głęboką zielenią i złotem oraz pastelowym błękitem.

Więcej o tym domu: Piękny dom w Nałęczowie. Nowocześnie i z efektem wow!

Najchętniej oglądane wnętrze w maju 2022 na portalu Dobrzemieszkaj.pl. Projekt wnętrz: Joanna Stelmaszczuk Projektowanie Wnętrz. Zdjęcia  Michał Grela
Najchętniej oglądane wnętrze w maju 2022 na portalu Dobrzemieszkaj.pl. Projekt wnętrz: Joanna Stelmaszczuk Projektowanie Wnętrz. Zdjęcia Michał Grela

2. 40-metrowe kolorowe mieszkanie w Warszawie. Projekt: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

40-metrowe mieszkanie dla singla i pary to projekt inwestycyjny - pod wynajem. Największym wyzwaniem dla KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, które stoi za tym projektem, było zapewnienie funkcjonalności połączonej przestrzeni (salon z aneksem) i zachowanie odpowiedniej komunikacji w niewielkiej przestrzeni z dużą ilością miejsca do przechowywania.

Pudrowe beże, szarości i morska zieleń z palety malarskiej trafiły wprost na fronty, ściany i dodatki. Główną postacią planu jest mosiądz, bez którego obraz ten nie byłby kompletny.

Czytaj więcej o tym mieszkaniu: To mieszkanie w Warszawie ma tylko 40 metrów. Piękne fronty w jodełkę, ukryte drzwi i mosiężne detale!

Najpopularniejsze wnętrza maja 2022 - miejsce 2. Projekt i zdjęcia: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz
Najpopularniejsze wnętrza maja 2022 - miejsce 2. Projekt i zdjęcia: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

3. 91-metrowy apartament na warszawskim Powiślu. Projekt: Sobkowiak Architektura

Miało być energetyczne i barwne jak sama właścicielka. 91-metrowe mieszkanie w apartamentowcu na warszawskim Powiślu zostało odważnie skrojone na miarę bardzo indywidualnych potrzeb inwestorki. Projekt powierzyła arch. Agacie Sobkowiak z pracowni Sobkowiak Architektura. Ze stuprocentowym sukcesem!

Wnętrza miały być naprawdę efektowne. Wręcz trochę scenograficzne. W stylu paryskim, ale nie klasycznym, lecz ekstrawaganckim – śmiało łączącym elegancję XIX-wiecznej kamienicy z całym przepychem nowoczesnego designu, szalonymi formami, mocnymi kolorami. Miało być barwnie i bardzo inspirująco.

Czytaj więcej o tym mieszkaniu: Apartament na warszawskim Powiślu. 91-metrowe mieszkanie, od którego trudno oderwać wzrok

Najpopularniejsze wnętrza maja 2022 - miejsce 3. Projekt wnętrza i stylizacja: Agata Sobkowiak / Sobkowiak Architektura. Zdjęcia: Wiktoria Wasiak
Najpopularniejsze wnętrza maja 2022 - miejsce 3. Projekt wnętrza i stylizacja: Agata Sobkowiak / Sobkowiak Architektura. Zdjęcia: Wiktoria Wasiak

 4. 76-metrowe mieszkanie w Gdańsku. Projekt: Anna Maria Sokołowska

Układ mieszkania o powierzchni 76 metrów kwadratowych wymagał zmian, aby w spełnić wszystkie potrzeby czteroosobowej rodziny. Wnętrze posiadało bowiem bardzo duży, niefunkcjonalny korytarz wejściowy, wejście do łazienki, sypialni, pokoju gościnnego, oraz wc i garderoby od strony korytarza, oraz wydzieloną kuchnię z wejściem również od strony korytarza.

– Pierwsze co narzuciło mi się w trakcie spotkania na miejscu inwestycji to zmiany w układzie kuchni, strefy wejścia oraz w zakresie łazienki i sypialni. Zaproponowałam właścicielom, kosztem bardzo dużej strefy komunikacyjnej, wydzielenie dwóch dużych szaf w korytarzu, wydzielenie osobnej strefy prywatnej z sypialnią i wewnętrzną łazienką, zamknięcie wejścia do kuchni od strony korytarza i otwarcie jej na strefę dzienną i taras – mówi architekt Anna Maria Sokołowska. Ostatnim elementem było stworzenie łazienki gościnnej z połączenia niewielkiej garderoby i wc. Z drugiej sypialni powstał pokój gościnny. 

Więcej o tym mieszkaniu: 76-metrowe mieszkanie w Gdańsku. Przytulne i naturalne. Piękne, rodzinne wnętrze!

Najlepsze wnętrza maja 2022 - miejsce 4. Projekt:  Anna Maria Sokołowska. Fot. Fotomohito
Najlepsze wnętrza maja 2022 - miejsce 4. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Fotomohito

5. Nowocześnie urządzone 56 metrów w Radomiu. Projekt: Donata Gadalska

Mieszkanie o powierzchni 56 metrów kwadratowych znajduje się na drugim piętrze w nowej kamienicy w ścisłym centrum Radomia. Jest jasne i przestronne mimo niedużego metrażu. Ma bowiem niestandardową jak na nowe budownictwo wysokość – aż 3,1 metra oraz ładne, wysokie okna z klasycznymi podziałami. To dzięki temu, że budynek, w którym znajduje się mieszkanie, nawiązuje do zabytkowej architektury w śródmieściu.

Życzeniem właścicieli było stworzenie projektu wnętrza nowoczesnego, z zastosowaniem materiałów wysokiej jakości jednak w ramach rozsądnego budżetu inwestycyjnego – mówi projektantka Donata Gadalska. W całym mieszkaniu mamy więc drewniane podłogi, w kuchni zaś piękny, kamienny blat. Wszystkie zabudowy meblowe wykonane zostały na zamówienie, podobnie jak wystrój okien. We wnętrzu pojawiają się ponadto luksusowe elementy dekoracyjne takie jak fototapety wykonane pod wymiar czy dekoracyjne lampy z dmuchanego szkła.

Więcej o tym mieszkaniu: Ma 56 m2. Jest nowoczesne i przytulne. Zobacz piękne mieszkanie w Radomiu!

Najpiękniejsze wnętrza w maju 2022. Miejsce 5. Projekt: Donata Gadalska, DG Studio. Fot. Jacek Fabiszewski
Najpiękniejsze wnętrza w maju 2022. Miejsce 5. Projekt: Donata Gadalska, DG Studio. Fot. Jacek Fabiszewski

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także