Niewielki dom w Małopolsce - piękne wnętrze w skandynawskim stylu

Niewielki dom w Małopolsce - piękne wnętrze w skandynawskim stylu

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
26 kwi 2019 09:46

W aranżacji tego 93-metrowego domu w Krakowie prym wiedzie styl skandynawski. Elementy industrialne świetnie wzbogacają wnętrza i nadają im indywidualny charakter.

Inwestorzy powierzyli aranżację wszystkich pomieszczeń swego nowego domu projektantce wnętrz Małgorzacie Szpak. Kolorami przewodnimi zlokalizowanej na parterze części dziennej są biel, szarość i grafit. Całość uszlachetnia dodatek miedzi, nadając wnętrzu ostateczny sznyt. Duże przeszklenia otwierają dom na otaczającą naturę. Aby podkreślić ten związek z przyrodą, projektantka wprowadziła do wnętrza zieleń w postaci ściany z mchu skandynawskiego, w którą wkomponowano półki na wino.

Przestrzeń kuchni i jadalni wyznacza podłoga wyłożona pięknymi, wzorzystymi, hiszpańskimi płytkami. Otwarta przestrzeń oraz duży stół pozwala na swobodne przygotowywanie i konsumpcję posiłków przez czteroosobową rodzinę, a także na organizowanie okazjonalnych spotkań ze znajomymi.

Zobacz też: Piękne mieszkanie w skandynawskim stylu – udana metamorfoza

Piętro domu to prywatna przestrzeń domowników. Mieści się tu sypialnia gospodarzy oraz pokoje dzieci. Prawdziwym wyzwaniem było umiejscowienie odkurzacza centralnego, pieca gazowego i pralki w jednej małej łazience na parterze. Projektantce udało się to dzięki zastosowaniu składanej kabiny prysznicowej. Zabieg ten pozwolił nadać łazience na piętrze charakter salonu kąpielowego z wygodną wanną, w której domownicy mogą zażywać relaksujących kąpieli.

Projekt Małgorzaty Szpak zajął II miejsce w konkursie Studia Dobrych Rozwiązań „Dobrze Mieszkaj – Najlepsze Projekty” - edycja małopolska.

Zobacz zwycięski projekt

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także