Nowoczesna i komfortowa parterówka – sprawdź jej możliwości przestrzenne

Nowoczesna i komfortowa parterówka – sprawdź jej możliwości przestrzenne

Materiał Partnera Autor: ARCHON+
10 maj 2019 12:41

Efektowny „Dom w renklodach 2 (G2)” to interesująca propozycja z kolekcji projektów domów parterowych, wyróżniająca się praktycznym podziałem stref użytkowania oraz naturalnie doświetlonymi, przestronnymi wnętrzami.

W aranżacji zewnętrznej połączono biały i grafitowy tynk z naturalnym kolorem drewnianych okładzin. Dwustanowiskowy garaż został wyraźnie wysunięty przed główną linię budynku, a przedłużenie jego dachu tworzy nowoczesne zadaszenie strefy wejściowej. Atrakcyjnym elementem jest osłonięty podcieniem taras, który oferuje mieszkańcom dodatkową, klimatyczną przestrzeń wspólnego wypoczynku.

Przestronna część dzienna, pełna naturalnego światła, zaprasza mieszkańców do wspólnego wypoczynku. Salon mieszczący dużą, narożną sofę, to komfortowa strefa rodzinnego relaksu przy kinie domowym lub w ciepłym blasku kominka, a jadalnia swobodnie zmieści duży stół rodzinny, pozwalając na wspólne celebrowanie posiłków. Panoramiczne przeszklenia optycznie powiększają wnętrze oraz otwierają wspaniały widok na zieleń ogrodu. Umieszczony w podcieniu taras powiększa część wypoczynkową salonu, gwarantując domownikom możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu, nawet w czasie deszczu.

Otwarta kuchnia została doświetlona narożnym oknem, a jej atutem jest optymalna ilość blatów roboczych oraz możliwość zastosowania wysokiej zabudowy. Program kuchni uzupełnia podręczna spiżarnia, w której z powodzeniem zmieści się zamrażarka lub pojemne regały. Praktyczny półwysep kuchenny doskonale sprawdzi się jako miejsce na szybkie śniadanie lub popołudniową kawę, a w razie potrzeby będzie pełnił rolę dodatkowego, wygodnego blatu roboczego.

Z osobnego korytarza dostępna jest prywatna, komfortowa strefa nocna. Sypialnia rodziców dysponuje własnym wyjściem na zadaszoną część tarasu, co powiększa jej przestrzeń wypoczynku oraz sprawia, że już chwilę po przebudzeniu można cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu. Dwa po-koje dziecięce swobodnie mieszczą szafy oraz biurka do nauki. Przestrzeń ogólnodostępnej łazienki pozwoliła zaplanować w niej pełen program funkcjonalny, z wanną, prysznicem oraz dwoma umywalkami.

Z wiatrołapu przechodzimy do szerokiego garażu z dwoma miejscami postojowymi. Program domu uzupełnia dodatkowa łazienka z prysznicem oraz kotłownia na piec gazowy, która jednocześnie pełni funkcję pralni. Jej atutem jest bezpośrednie wyjście na zewnątrz.

Pełną prezentację projektu  można obejrzeć na stronie ARCHON+.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także