×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesne, jasne wnętrze - piękne mieszkanie w dawnym spichlerzu

Nowoczesne, jasne wnętrze - piękne mieszkanie w dawnym spichlerzu

Autor: Anna Sołomiewicz
05 sty 2015 08:25
Aktualizacja: 11 sty 2015 09:17

W sercu jednej ze starych dzielnic Pragi, w niegdyś przemysłowym budynku, powstało efektowne nowoczesne mieszkanie.

Budynek został przeprojektowany ze spichlerza w obiekt mieszkalny. Zadania podjęło się Wiedeńskie biuro projektowe Baumschlager Eberle Architekten. W ten oto sposób, uprzednio przemysłowy budynek przemieniony został w jedną z najmodniejszych lokalizacji w Pradze. 

Mieszkanie zaprojektowane przez pracownię B² Architecture rozciąga się na trzech piętrach wspomnianego budynku. Na pierwszej kondygnacji zlokalizowano przedpokój, w którym goście i domownicy mogą pozostawić swoje ubrania w wykonanej na zamówienie szafie, studio muzyczne właścicieli mieszkania, pokój dziecięcy, a także pokój dla gości z łazienką i toaletą.

Drugie piętro w całości przeznaczono na przestrzeń dzienną. Po jednej stronie urządzono otwarte biuro, z którego rozciąga się widok na klatkę schodową, łączącą wszystkie trzy poziomy. Po drugiej stronie natomiast zlokalizowano przestrzeń dzienną z kuchnią i salonem oraz przestrzeń zabaw, które symbolicznie scala szklana powierzchnia sufitu, będąca jednocześnie podłogą trzeciej kondygnacji. Na ostatnim piętrze urządzono komfortową, dużą sypialnię, połączoną z łazienką oraz dwie garderoby. 

Architektom przyświecała idea stworzenia przestrzeni, która nawiązywałaby do przemysłowych korzeni budynku, przy jednoczesnym nadaniu wnętrzom nowoczesnego charakteru. Zgodnie z tym założeniem, stworzyli oni wnętrze, w którym industrialne akcenty, jak cegła czy szary tynk na ścianie, zestawiono z jasnymi kolorami i geometrycznymi formami. Całość stwarza wrażenie czystego, przejrzystego wnętrza, podążającego za najnowszymi trendami, z delikatną nutą industrializmu. 

Projekt: B² Architecture, architekt główny: Barbara Bencova.

Zdjęcia: Michal Šeba.

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także