Nowoczesne, jasne wnętrze. Zobacz projekt 65-metrowego mieszkania!

Nowoczesne, jasne wnętrze. Zobacz projekt 65-metrowego mieszkania!

Autor: Ewa Kozioł
11 lut 2021 18:44

Mieszkanie o powierzchni 65 metrów kwadratowych zostało zaprojektowane dla studenta medycyny. We wnętrzu  dominuje bieli i kolor szary z mocnymi akcentami granatu i złota.


Mieszkanie ma charakter przejściowy. – Młody właściciel będzie w nim mieszkał do końca studiów. Mogłam więc pozwolić sobie na wprowadzenie odważnej stylistyki, w duchu glamour, z nowoczesnymi akcentami –  opowiada Monika Staniec, autorka projektu wnętrza.

Na powierzchni 65 metrów kwadratowych znajduje się salon z aneksem kuchennym, gabinet, sypialnia, łazienka oraz przedpokoju. We wnętrzu dominuje biel i szarość z mocnymi akcentami granatu oraz złota. Elementem dekoracyjny są listwy sztukateryjne, ułożone na ścianach, przy suficie. W sypialni i w gabinecie dodatkowo pojawiły się także piękne rozety. We wnętrzu bardzo ciekawie zostanie wykończona podłoga. – Na podłodze w zdecydowanej części mieszkania położony zostanie mikrocement w odcieniu jasnego popielu. W sypialni i gabinecie będzie to natomiast deska na kształt chevron – mówi Monika Staniec. Przytulności i ciepła całej aranżacji wnętrza dodają zasłony oraz welwetowe wykończenia mebli. 

Salon połączony został z aneksem kuchennym. Obie przestrzenie zaprojektowano w szarej kolorystyce, która doskonale kontrastuje ze złotymi dodatkami. W salonie ustawiona będzie jedynie sofa, pufa i stolik rozkładany, pełniący funkcję stołu dla sześciu osób. Część wypoczynkową od strefy roboczej oddziela praktyczna wyspa w granatowo-czarno-szarym kolorze, przy które ustawione zostaną krzesła barowe. Kuchnia jest bardzo praktyczna i wygodna. Główny ciąg mebli mieści indukcję, zlewozmywak, zmywarkę, okap oraz bardzo wiele szafek do przechowywania. Młodemu właścicielowi to w zupełności wystarcza. 

Sypialnią zaprojektowano jako wygodną przestrzeń do spania i do odpoczynku. Są tam tylko niezbędne elementy wyposażenia. W sypialni miało się znaleźć tylko niezbędne minimum. Mamy tu więc duże łóżko, dwie szafki nocne oraz pojemną szafę, której fronty wykończono transparentnym szkłem.

W łazience znajduje się kabina prysznicowa typu walk-in, wc i umywalkę, która jest monolityczna z blatem. Wykonana została ze spieku kwarcowego. Na ścianie pod prysznicem również pojawia się spiek, jednak w wersji białego marmuru z rysunkiem szarości i czerni. Kombinację materiałów podkreśla zdecydowany odcień granatu. Na uwagę zasługuje też ciekawie ukryta pralko-suszarki pod blatem umywalkowym. 

W przedpokoju znajdują się duże tafle luster, wkomponowane w sztukaterie. Powiększają optycznie długi i wąski przedpokój. Jest tam również szafa w kolorze ściany, ukryta celowo, aby nie odwracać uwagi od dekoracyjnych elementów wnętrza.

Autorka projektu: Monika Staniec, www.monikastaniec.com

Polecamy także Piękny, nowoczesny dom dla rodziny. Zobacz ponadczasowe wnętrze!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także