Nowoczesne, klasyczne wnętrze. Piękny, przytulny dom dla rodziny!

Nowoczesne, klasyczne wnętrze. Piękny, przytulny dom dla rodziny!

Autor: Ewa Kozioł
28 lis 2022 13:08

Dom zaprojektowany dla pięcioosobowej rodziny doskonale łączy modny design z elementami klasycznymi. Wygodne wnętrze przenikają kolory ziemi, odcienie beżów i szarości. Aranżację dopełniają naturalne materiały. 

  • W rodzinnym domu króluje połączenie modnego designu z elementami klasycznymi.
  • We wnętrzu zastosowano kolory ziemi, odcienie beżów i szarości oraz wykorzystano naturalne materiały. 
  • We wszystkich pomieszczeniach da się zauważyć wspólny mianownik w postaci wykorzystanych barw i materiałów oraz w kwestii doboru oświetlenia, mebli czy dekoracji. 

Pięcioosobowa rodzina z Bielska-Białej pragnęła zamieszkać w domu, który nie tylko spełniłby ich oczekiwania pod kątem funkcjonalności, ale także odpowiednio oddawał estetyczne upodobania. Wyobrażali sobie posiadłość w eklektycznym stylu, współczesną, choć przemycającą odrobinę klasyki. Już na etapie projektowania budynku architekt wziął pod uwagę wymagania swoich klientów, tworząc ciekawą, nietuzinkową bryłę budynku z przestronnymi wnętrzami, które pozostawiły doskonałe pole do popisu zespołowi z pracowni MIKOŁAJSKAstudio. Pracownia udowodniła, że wyważona i stonowana przestrzeń jest świetną bazą do wprowadzenia ciekawych rozwiązań i designerskiego sznytu. W projekcie postawiono na kolory ziemi, odcienie beżów i szarości, a także wykorzystanie naturalnych surowców.

Przemyślane rozwiązania

Projekt willi stanowił wyzwanie zarówno pod kątem spełnienia oczekiwań klientów, ale także ze względu na rozmiar inwestycji. Metraż domu to około 400 metrów kwadratowych, na których znalazła się m.in. otwarta na salon kuchnia połączona z jadalnią, sypialnia z garderobą i łazienką, pokój najmłodszego syna oraz gabinet z funkcją pokoju gościnnego. Atrakcją realizacji jest również piwniczka na wino, do której prowadzą otwarta klatka schodowa oraz winda łączące wszystkie trzy kondygnacje.

Choć klienci mieli nietuzinkowe oczekiwania, pracownia MIKOŁAJSKAstudio zadbała o przemyślane, harmonijne dopasowanie całej koncepcji do ich potrzeb. We wszystkich pomieszczeniach da się zauważyć nie tylko wspólny mianownik w postaci wykorzystanych barw i materiałów, ale również w kwestii doboru oświetlenia, mebli czy elementów dekoracyjnych.

Wspólna przestrzeń salonu, kuchni i jadalni

Choć klasycznie urządzona kuchnia połączona jest z jadalnią i salonem, znalazło się w niej także miejsce na wyspę i dodatkowy kącik śniadaniowy zachęcający do rodzinnych poranków z widokiem na ogród. Z kolei przeszklony salon wyposażony w kominek sprawia przytulne wrażenie i kusi domowników wizją wspólnych, zimowych wieczorów spędzonych towarzystwie ciepłych płomyków i najbliższych osób.

Piwniczka na wino w piwnicy

Oryginalność projektu podkreśla dodatkowo piwniczka na wino wyposażona w bar i lodówkę do chłodzenia trunków. W specjalnym pomieszczeniu dominuje połączenie ciemnych kolorów z drewnem obecnym na ścianach. W rogu znalazło się również miejsce dla dekoracyjnej beczki podkreślającej charakter przestrzeni. Nie zabrakło również designerskiej sofy, na której po całym dniu można zrelaksować się z lampką wina. Ponieważ piwniczka ma spełniać również inne funkcje użytkowe, zadbano o system wbudowanych szaf, które dodatkowo zwiększają powierzchnię służącą do przechowywania.

Łazienki wykończone marmurem i spiekami 

Projekt domu zakładał kilka łazienek, które również zrealizowano w spójnym stylu. Łazienka przeznaczona do użytkowania dzieci i gości to doskonałe połączenie jasnego marmuru z czarnymi elementami spieków i lampami w złotym kolorze. Z kolei w łazience rodziców pracownia MIKOŁAJSKAstudio postawiła na kontrast pomiędzy ozdobnym spiekiem pokrywającym podłogę i część strefy prysznicowej a czarnymi ścianami i sufitem. W projekcie zastosowano również jakościową armaturę i ceramikę, m.in. spłuczki i przyciski marki Geberit.

O pracowni: MIKOŁAJSKAstudio, www.mikolajskastudio.pl

Zdjęcia: MIKOŁAJSKAstudio

Zobacz także 45-metrowe mieszkanie w Warszawie. Elegancka kuchnia, nowoczesny salon!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także