PARTNER PORTALU
Nowoczesne mieszkanie dla pary. Piękne beże i szarości z niebieskimi akcentami!

Nowoczesne mieszkanie dla pary. Piękne beże i szarości z niebieskimi akcentami!

Autor: Justyna Łotowska
30 maj 2022 20:39

Architektka wnętrz Małgorzata Górka-Niwińska z Pracowni Architektonicznej MGN, przygotowała projekt aranżacji mieszkania dla pary, która jest zgodna z obecnymi trendami, ale będzie modna również za pięć czy dziesięć lat. Właśnie na takim wystroju o ponadczasowym charakterze właścicielom zależało najbardziej.

  • Trzypokojowe mieszkanie z dużym salonem i sporymi sypialniami. 
  • Przy okazji modernizacji została zburzona ściana oddzielająca kuchnię od salonu, dzięki czemu mogła powstać przestronna strefa dzienna.
  • Beżowo-szara kolorystyka z akcentami błękitu to spokojna paleta, która zawsze jest na czasie.
  • Inne wnętrze z tej samej pracowni: Mieszkanie dla pary: stonowane kolory i naturalne materiały!

Właściciele współpracę z architektką zaczęli jeszcze na etapie poszukiwań wymarzonego lokum, co nie zdarza się często. Sami wybrali budynek z kilkoma mieszkaniami do kupienia o podobnym metrażu (około 70 m kw.), ale decyzję, na jakie się zdecydować, postanowili skonsultować z fachowcem.

Padło na Małgorzatę Górską - Niwińską z Pracowni Architektonicznej MGN, która po zapoznaniu się z ofertą dewelopera doradziła im wybrać trzypokojowy apartament o najlepszym ze wszystkich lokali planie – z dużym salonem i dość sporymi sypialniami.

Modernizacja zakładała zmianę układu funkcjonalnego

Wprawdzie łazienka była na tyle ciasna, że nie udałoby się w niej zmieścić i wanny, i kabiny prysznicowej, na czym parze zależało, jednak powiększenie jej kosztem sąsiedniego pokoju rozwiązało ten problem. Przy okazji modernizacji została też zburzona ściana oddzielająca kuchnię od salonu, dzięki czemu mogła powstać przestronna strefa dzienna – idealne miejsce do życia rodzinnego i towarzyskiego.

Inne tak radykalne zmiany w układzie pomieszczeń nie były konieczne. Pozostała jedynie ich aranżacja. W jej projekcie architektka ogromną wagę przykładała do funkcjonalności. Stąd wszędzie mnóstwo schowków, pozwalających na utrzymanie nieskazitelnego ładu – immanentnej cechy minimalizmu, a właśnie w tym stylu urządzono mieszkanie. Zdecydowano się na niego głównie z tego powodu, że nigdy nie wychodzi z mody, ale także dlatego, że stwarza możliwość łatwych i mało kosztownych zmian wystroju w przyszłości.

Ponadczasowe wnętrze z naturalnymi materiałami

Uniwersalnej, ponadczasowej aranżacji służył również wybór prostych form wszystkich elementów wyposażenia, dobrej jakości, głównie naturalnych materiałów oraz beżowo-szarej kolorystyki z akcentami błękitu. To spokojna paleta, która zawsze jest na czasie.

Ma też drugą, nie mniej istotną zaletę – łatwo ją urozmaicić, komponując z dowolną, żywszą barwą, co jest niezawodnym sposobem na odmianę wyglądu wnętrza, gdy poprzedni się opatrzy. Właściwie wystarczą tylko tkaniny dekoracyjne, obrazy czy ozdoby np. w bardziej wyrazistych odcieniach, by aranżacja zyskała zupełnie nowy klimat. I o to właśnie właścicielom i projektantce chodziło!

Projekt: Małgorzata Górska - Niwińska z Pracowni Architektonicznej MGN

 

Komentarze

Zaloguj się