Nowoczesne mieszkanie. Drewno i ciemne kolory we wnętrzu. Przytulnie i elegancko!

Nowoczesne mieszkanie. Drewno i ciemne kolory we wnętrzu. Przytulnie i elegancko!

Autor: Ewa Kozioł
07 lis 2022 11:55

Mieszkanie znajduje się na Mazowszu nad Zalewem Zegrzyńskim. Urządzone jest wygodnie i nowocześnie. We wnętrzu ciepłe, stylowe wzory drewna tworzą wyjątkową kompozycję z nastrojową czernią i granatem. Nie brakuje tu także marynistycznych akcentów.

  • Sypialnia to prawdziwa oaza spokoju oraz miejsce, w którym właściciele mieszkania znajdują ukojenie.
  • Ciemne odcienie koloru niebieskiego oraz ciepłe, harmonijne wzory drewna wnoszą do sypialni spokój.
  • Zastosowanie czarni sprawiło, że wnętrze gabinetu nabrało nieco industrialnego klimatu.

Ten nowoczesny apartament znajduje się nieopodal Zalewu Zegrzyńskiego. Miejsce jest niezwykle atrakcyjne, pozwala wypocząć i aktywnie spędzać wolny czas, zaś za oknem rozciągają się wyjątkowe widoki. Inwestorzy bardzo cenią sobie ten malowniczy klimat, dlatego we wnętrzu nie brakuje akcentów wizualnie nawiązujących do bliskiego otoczenia. Architekt Ewa Krawczyk z pracowni Anders Desine zaprojektowała w mieszkaniu sypialnię i gabinet, który łączy styl loft z elementami marynistycznymi.

Ciepła, elegancka sypialnia

Sypialnia to prawdziwa oaza spokoju oraz miejsce, w którym właściciele mieszkania znajdują ukojenie. Zastosowano tu ciemne odcienie koloru niebieskiego, które do wnętrza wnoszą spokój i ciepłe, harmonijne wzory drewna. Autorka projektu zaproponowała płytę laminowaną z kolekcji Mood Stories firmy Pfleiderer, w eleganckim dekorze Swiss Elm R37009. Długie rysy i wyraziste usłojenie widoczne na powierzchni dekoru, sprawiły, że wnętrze sypialni prezentuje się bardzo naturalnie i przytulnie. Wrażenie to potęgują również żaluzje wykonane z drewna i oświetlenie o ciepłej, złocistej barwie.

3d88dbb8db (1).jpg
3d88dbb8db (1).jpg

Z płyty laminowanej zostały wykonane meble oraz pokryto nią część ściany za łóżkiem. –  Wybrane dekory bardzo dobrze odzwierciedlają naturalne drewno. Mają ciekawą strukturę, fakturę oraz kolor. Dzięki temu doskonale nawiązują do otaczającej przyrody i natury, jaka panuje wokół budynku, w którym znajduje się mieszkanie inwestorów – podkreśla Ewa Krawczyk. Dla jeszcze przytulniejszego efektu architekt zaprojektowała wysoki, sięgający aż do sufitu zagłówek, wykonany z miękkich paneli obszytych granatowym atłasem. To bardzo stylowy element sypialni, który wabi oko.

Gabinet w klimacie loft

Elementy drewna znajdziemy również w gabinecie, jednak tutaj występuje ono w towarzystwie nastrojowej czerni. Meble – regały oraz biurko, wykonano z płyty laminowanej w dwóch dekorach, Swiss Elm R37009 (tej samej, która zastosowana została w sypialni) oraz Czarny Grafit U12007. Wybrana czerń to mocny i głęboki kolor, która przy dłuższym spojrzeniu widocznie wpada w odcienie szarości. Dzięki temu nie jest tak dominująca, jak typowy czarny kolor, jednak wciąż bardzo stylowa i klimatyczna.

Zastosowanie czarni sprawiło, że wnętrze gabinetu nabrało nieco industrialnego klimatu. W tym pomieszczeniu jest zdecydowanie bardziej surowo niż w sypialni, ale dzięki temu nic nie rozprasza uwagi podczas pracy. Można się tutaj z łatwością skupić i w spokoju pomyśleć. Architekt, podobnie jak w innych pomieszczeniach, nie zapomniała o akcentach marynistycznych – na czarnej ścianie za biurkiem widnieją efektowne szkice łodzi żaglowych.

Projekt z wyróżnieniem

Sypialnia i gabinet zaprojektowane przez Ewę Krawczyk doskonale wpisują się w obowiązujące trendy. Nie brak tu najmodniejszych kolorów oraz odniesień do natury, którą tak chętnie przywołujemy dziś w aranżacjach wnętrz. Nic więc dziwnego, że projekt został wyróżniony w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer. Dekory z kolekcji Mood Stories zostały w nim wykorzystane w ciekawy i funkcjonalny sposób. 

Projekt wnętrza: Ewa Krawczyk, pracownia Anders Desine 

Zobacz także Nowoczesne wnętrze. Szary salon z białą kuchnią. Piękne mieszkanie dla rodziny!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także