PARTNER PORTALU
Nowoczesne mieszkanie w centrum Gdańska. Zobacz świetnie urządzone 50 metrów!

Nowoczesne mieszkanie w centrum Gdańska. Zobacz świetnie urządzone 50 metrów!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
21 lip 2020 10:40

To nieduże mieszkanie znajduje się w samym centrum Gdańska. Na powierzchni 50 metrów kwadratowych mamy wygodny salonu z aneksem kuchennym, sypialnię oraz łazienkę. Jest tu też balkon ze wspaniałym widokiem na Stare Miasto. 


Mieszkanie o powierzchni 50 metrów kwadratowych powstało z podzielenia dużego apartamentu na dwa mniejsze lokale. W założeniu miał to być wakacyjny apartament przeznaczony na wynajem dla gości ceniących wygodę i proste wnętrza. Po ukończeniu wszystkich prac inwestorka nie mogła się z nim „rozstać” i w efekcie zamieszkała tu jej córka. Praca nad mieszkaniem była dużą przyjemnością. Jest to już kolejny projekt wykonywany przeze mnie dla wymagającej inwestorki ceniącej kobiece wnętrza – opowiada autorka projektu Monika Wierzba-Krygiel. 

Układ wnętrza

Młoda właścicielka ma do swojej dyspozycji przestronny salon z aneksem kuchennym, wygodną sypialnię z pojemną szafą oraz łazienkę z prysznicem. 

Dość nietypowy układ wnętrza, uwarunkowany wcześniejszym podziałem dużego mieszkania na mniejsze lokale, spowodował brak typowej strefy wejściowej. Zamiast niej z klatki schodowej wchodzi się bezpośrednio do salonu. Zaproponowałam więc układ mebli, który pozwolił na zachowanie maksymalnej intymności oraz zapewnił wygodną przestrzeń na przechowywanie. Brak komórki lokatorskiej wymusza bowiem przechowywanie wszystkiego w mieszkaniu – opowiada architektka. 

Ogromnym atutem mieszkania jest również niesamowity widok z okien oraz balkonów na gdańskie Stare Miasto oraz piękny, acz nie do końca doceniany budynek Domu Technika NOT.

Nowocześnie i elegancko 

Wnętrze zostało zaprojektowane prosto, nowocześnie, ale też elegancko. Jest ponadczasowe. Projektantka postawiła na naturalne materiały, polskie wzornictwo oraz roślinne akcenty. Spokojne biele i szarości piękne uzupełniają mocne kolorowe dodatki, przełamują natomiast dębowe meble od polskich producentów (Tamo, Miloni, This is wood , Loft decora, Witamina D). Starałam się aby jak najwięcej mebli i dodatków pochodziło od polskich producentów. Większość mebli jest z Trójmiasta i Kaszub – podkreśla Monika Wierzba-Krygiel.

Sercem mieszkania jest kuchnia z wyspą, która zachęca do wspólnego gotowania w gronie przyjaciół, rodziny i znajomych. Szare meble wykonane na pełną wysokość ściany zostały delikatnie podświetlone i wyposażone w ładne, mosiężne uchwyty. Z jadalni, która znajduje się tuż obok, rozpościera się niesamowity widok na Stare Miasto. W salonie główne miejsce zajmuje sofa w kolorze bakłażana, która zapewnia komfortowy wypoczynek. Z salonu można wyjść na dość spory balkon i tam cieszyć się panoramą miasta. 

W sypialni znajduje się duże łóżko z dębowym wezgłowiem oraz bardzo pojemna szafa z regałem. Dębowe wezgłowie piękne wygląda na tle wyrazistej tapety, która nadaje wnętrzu charakteru. Mocny akcent znajdziemy również w niedużej łazience. Tam na tyle biało-dębowej kolorystki dumnie prezentuje się ściana pod prysznicem wykończona płytkami z roślinnym wzorem. 

Projekt wnętrza: Monika Wierzba-Krygiel, www.wierzbakrygiel.pl

Zdjęcia: Hania Połczyńska, www.kroniki.studio

Zobacz także Nowoczesne, przytulne wnętrze. Jest niezwykle urokliwe!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także