×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesne mieszkanie w kolorach ziemi

Nowoczesne mieszkanie w kolorach ziemi

Autor: Anna Sołomiewicz
09 lis 2016 09:49

Wąska, długa przestrzeń to zawsze pewne wyzwanie aranżacyjne. Architekci poradzili sobie z nim jednak bez większych trudności.

Projektując dla młodej pary, zamieszkującej to mieszkanie, architekci zmierzyli się z nie lada wyzwaniem. Było ono bowiem długie i wąskie, co zawsze stanowi pewną trudność w urządzaniu i organizowaniu przestrzeń. Circle Huang i Gina Chiu poradzili sobie jednak znakomicie.

Stawiając sobie za cel stworzenie przestrzeni schludnej i uporządkowanej, postanowili powiększyć wizualnie przestrzeń i dodać jej objętości za pomocą otwartego planu i pomysłowych trików optycznych. 

Idealnym rozwiązaniem okazało się otwarcie salonu na dwie kondygnacje, dzięki czemu przestrzeń pokoju dziennego zyskała więcej naturalnego światła. Kolejnym zabiegiem powiększającym przestrzeń była rezygnacja z większości konstrukcyjnych podziałów. Zamiast typowych ścianek działowych, poszczególne funkcje wyznaczają podłogi, wykończone różnymi materiałami i usytuowane na różnych wysokościach.

Architekci wykorzystali również drugą kondygnację, która zmieniła się w antresolę. Na jej poziomie urządzono dwa kąciki pracy - jeden z biurkiem i biblioteczką, drugi ze stołem, przy którym można popracować. Zakątki są tak usytuowane, że stanowią każdy indywidualną przestrzeń, ale pozostają w zasięgu wzroku osób w nich przebywających. Dzięki temu młoda para może cieszyć się spokojem i prywatnością, cały czas przebywając ze sobą.  

Projekt: Projekt: Circle Huang&Gina Chiu /  LCGA Design.

Zdjęcia: Hey! Cheese.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także