PARTNER PORTALU
Nowoczesne mieszkanie w szarościach - zobacz ciekawy projekt

Nowoczesne mieszkanie w szarościach - zobacz ciekawy projekt

Autor: Andrzej Jakoniuk
05 cze 2019 11:28

Wnętrze miało być wygodne i funkcjonalne, urządzone prosto, ale ciekawie. Trochę po męsku, bez kobiecych ozdobników i dekoracyjnych detali.

Mieszkanie wymagało niewielkich poprawek. Rodzinie zależało, żeby uzyskać jak najwięcej otwartej przestrzeni, dlatego wspólnie zdecydowali, że mebli nie będzie dużo – tylko te najpotrzebniejsze. Katarzyna Orwat, architektka wnętrz, rozpoczęła od wyburzenia ściany oddzielającej przedpokój od salonu. Na jej miejscu stanęła funkcjonalna bryła pełniąca od strony holu funkcję garderoby. Estetyczne szafy, proste, z idealnie zlicowanymi drzwiami to przechowalnia na wierzchnie okrycia i resztę nieużywanych na co dzień sprzętów. Elementem „rozweselającym” grafitową tonację korytarza jest tapicerowana ławka w intensywnym żółtym kolorze, na której można przysiąść wkładając buty. A żeby łatwiej było utrzymać czystość, na posadzce architektka zastosowała syntetyczną żywicę.

Zobacz inne projekty tej pracowni

Living space

Bardzo ważną częścią otwartej przestrzeni dziennej jest kuchnia. Niewielka, skrojona na miarę i idealnie wpasowana w minimalistyczny wystrój. Poza kuchennymi meblami robionymi na zamówienie, zmieściła się tu zgrabna wyspa pełniąca rolę dodatkowego miejsca do przechowywania, roboczego blatu oraz barku, przy którym można wypić szybką, poranna kawę. Klientowi zależało na tym, żeby kuchnia nie dominowała, ale dyskretnie wtapiała się w otoczenie gubiąc po drodze swój kuchenny charakter. Dzięki pojemnym szafkom udało się pochować wszystkie urządzenia i sprzęt. Na przedłużeniu wyspy Kasia zaprojektowała jadalnię – z nowoczesnym stołem dla czterech osób. Ma on służyć całej rodzinie nie tylko do wspólnych posiłków, ale także do pracy i nauki. 

To też Cię zainteresuje: Geometryczne wnętrze: zobacz jak je urządzić

Żeby nie było zbyt serio w części wypoczynkowej właściciel odważnie zaproponował mocny akcent kolorystyczny w postaci tapicerowanej modułowej sofy marki Noti. Intensywny żółty kolor pięknie kontrastuje z ciemnymi tonami i ociepla zachowawcze, minimalistyczne wnętrze. Praktyczny mebel ma świetnie dobrane moduły, które na co dzień pełnią rolę oddzielnych mebli. Kiedy jednak domownicy chcą razem się powylegiwać lub przyjąć gości, moduły łączą się w przepastny, wygodny narożnik.

"Po męsku"

Łazienka, podobnie jak kuchnia, właściwie w całości została zabudowana meblami służącymi do przechowywania. Moduły wiszących szafek mają lustrzane fronty i otwierają się rozłożyście jak toaletka – dzięki temu można się w nich przeglądać ze wszystkich stron. Wannę wciśnięto nieco w róg pomieszczenia, za to jest duża, a dzięki zastosowaniu deszczownicy z przełączaniem na słuchawkę może pełnić dodatkową funkcję natrysku. Brak klasycznej wylewki chroni dzieci przed uderzeniem się. Ciekawostką jest strefa toalety – cały stelaż został ukryty w zabudowie meblowej, widoczny pozostał tylko minimalistyczny przycisk pneumatyczny do spłukiwania wody.

Zobacz też: Dom pod Warszawą - minimalistyczne wnętrze w szarościach

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także