×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesne mieszkanie w Warszawie. We wnętrzu króluje granat!

Nowoczesne mieszkanie w Warszawie. We wnętrzu króluje granat!

Autor: Ewa Kozioł
01 marz 2022 11:34

Mieszkanie o powierzchni 65 metrów kwadratowych jest funkcjonalne i bardzo wygodne. W nowoczesnym, eleganckim wnętrze króluje granat. To mocny akcent kolorystyczny, który łączy ze sobą wszystkie pomieszczenia.

Mieszkanie o powierzchni 65 metrów kwadratowych znajduje się na warszawskim Mokotowie. Zostało ono zaprojektowane dla dwójki młodych, dynamicznych ludzi. We wnętrzu znajduje się salon połączony z kuchnią, sypialnia oraz łazienka, która została połączona z toaletą. Przestrzeń jest wygodna i funkcjonalna. Idealnie spełnia potrzeby młodych właścicieli. 

– Od samego początku pani inwestor jasno przedstawiła swoje potrzeby. Ich nowe miejsce do życia ma być eleganckie, ponadczasowe oraz przede wszystkim funkcjonalne. Dodatkowo inwestorzy byli otwarci na mocny akcent kolorystyczny. My postawiłyśmy na granat – opowiadają projektantki. Kolor granatowy płynnie łączy ze sobą wszystkie pomieszczenia. Pojawia się na zabudowach w kuchni, w łazience, w toaletce w sypialni, a także na narożniku w salonie. Z granatem idealną kompozycję tworzą eleganckie mosiężne uchwyty, dębowa, bielona jodełka francuska oraz elementy marmurowe. Całość zdobi przepiękna lampa wisząca nad stołem marki Gubi. 

Ściany w holu oraz w części dziennej zdobią delikatne, nowoczesne sztukaterie, w których obrębie wkomponowane zostało duże, okrągłe lustro, telewizor oraz mosiężny kinkiet w przedpokoju. 

We wnętrzu nie brakuje miejsca na przechowywanie. Projektantki dobrze wykorzystały każdy metr dostępnej przestrzeni. W tym celu łazienka została połączona z toaletą, dzięki czemu udało się wygospodarować miejsce na szafy, które sprytnie ukryły pralkę oraz suszarkę. Nad sofą w salonie, na całej długości ściany, pojawiły się półki na książki, w sypialni zaś mamy toaletkę, pełniącą także funkcję małego biurka.

Autorki projektu: Joanna Felczuk, Anna Baranowska, pracownia Butterfly Studio

Zdjęcia: Natalia Poniatowska-Anczok

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także