×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Nowoczesne wnętrze. Bardzo wygodne. Piękny dom pod Poznaniem!

Nowoczesne wnętrze. Bardzo wygodne. Piękny dom pod Poznaniem!

Autor: Ewa Kozioł
29 marz 2023 11:01
Aktualizacja: 29 marz 2023 14:55

Ten dom to spełnienie marzeń i pasji właścicieli, a także funkcjonalne i wygodne miejsce do życia. Nowoczesna bryła usytuowana jest blisko. Z trzech stron otula ją zielony pagórek. Wnętrze z kolei wypełniła gra neutralnych kolorów połączonych z naturalnym drewnem

  • Projektanci połączyli proste, geometryczne formy z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno i beton, wpisując budynek w żywy dialog z otaczającą zielenią.
  • Jasne, przestronne pomieszczenia domu są bardzo dobrze doświetlone, wysokie skosy ścian oraz wychodząca na salon antresola dodają im przestrzeni i oddechu.
  • Całe wnętrze wypełniła gra jasnych neutralnych kolorów, połączonych z naturalnym drewnem.

Projekt Hilltop House to efekt realizacji marzeń inwestorów, dla których miłość do gór, sportów zimowych i samochodów stanowiła tutaj równie ważny punkt odniesienia, co ogromna waga poszukiwania oryginalnych rozwiązań architektonicznych. Stojąca w sąsiedztwie lasu nowoczesna stodoła otulona z trzech stron zielonym pagórkiem stała się dla nich naturalnym azylem w jednej z podpoznańskich sypialni.

Nietypowa architektura

Pasja właścicieli do motoryzacji wyraża się między innymi w tuningu, jedną z wielu wytycznych projektowych był garaż na trzy auta z podnośnikiem samochodowym. Realizacja tej prośby została w projekcie sprzęgnięta z architektoniczną sugestią górskiego krajobrazu – w ten sposób powstała zielona górka przykrywająca rozległy garaż, części techniczne domu oraz biuro. Na szczycie zielonego pagórka stanęła z kolei główna sypialnia zaprojektowana w formie małej chatki górskiej, z której bezpośrednio można wyjść na stok.

Projektanci z mode:lina połączyli proste, geometryczne formy z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno i beton, wpisując budynek w żywy dialog z otaczającą zielenią. Elementy drewniane przeplatają się tutaj z ciemną blachą oraz dużymi, przeszklonymi powierzchniami, które wpuszczają do wnętrza dużo światła.

– Koncepcja domu jest nie tylko przykładem nietypowej architektury, ale również potwierdzeniem, że dom może być jednocześnie miejscem, które spełnia marzenia i pasje, a także funkcjonalnym i wygodnym miejscem do życia – mówi Paweł Garus, główny projektant domu oraz współzałożyciel pracowni mode:lina.

Jasne kolory i naturalne drewno

Jasne, przestronne pomieszczenia domu są bardzo dobrze doświetlone, wysokie skosy ścian oraz wychodząca na salon antresola dodają im przestrzeni i oddechu. Przy ograniczonej i jednocześnie organicznej palecie kolorów wykorzystanych do aranżacji wnętrz, naturalne światło i plamy słońca na betonowych podłogach stają się wyjątkowym detalem tworzącym azylowy klimat miejsca. W salonie dominują drewniane i betonowe elementy, które dodają wnętrzu elegancji i surowego charakteru, a jednocześnie ich przemyślana funkcjonalność pozwala cieszyć się dobrze zaprojektowanym miejscem codziennego życia.

Całe wnętrze wypełniła gra jasnych neutralnych kolorów, połączonych z naturalnym drewnem w formie pionowych paneli pnących się po ścianach oraz prowadzących na piętro lekkich schodów, z kolei wykorzystane w pomieszczeniach stonowane szarości w różnych odcieniach oferują doskonałe tło do wyciszenia i relaksu. Harmonijnym uzupełnieniem wnętrza jest wlewający się do salonu przez wielkie okna, ogród z lasem.

Projekt wnętrza: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Anna Kazecka-Włodarczyk, mode:lina™,  www.modelina-architekci.com

Zdjęcia: Patryk Lewiński

Projekt budowalny: Ewa Pawlicka-Garus, Lidia Jeżak, Beata Czarnocka, Jacek Sikora, Paweł Majchrzak, Maciej Olszanowski, pracownia Poznań-Projekt

Zobacz także Dom w stylu modern classic. Kolor biały w kuchni, szary w salonie. Wnętrze dla rodziny!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także