Nowoczesne wnętrze. Biały salon i kuchnia. Super dom pod Krakowem!

Nowoczesne wnętrze. Biały salon i kuchnia. Super dom pod Krakowem!

Autor: Ewa Kozioł
14 lis 2022 18:32

150-metrowy dom znajduje się niedaleko Krakowa w pięknej okolicy lasu Zabierzowskiego. Został zaprojektowany dla trzyosobowej rodziny. Ciepły odcień bielonego dębu zestawiono tu z bielą ścian. To połączenie nadało rytm całej aranżacji wnętrza.

– Wnętrze miało być nowoczesne, funkcjonalne, ergonomiczne i przestronne. Właściciele chcieli, aby dom zapewniał im spokojny i wygodny azyl z dala od miasta. Ważne było także wykorzystanie otaczającego krajobrazu, który wprowadza do wnętrza sielankowy klimat i nutkę koloru  – opowiada Dominika Guca-Krawczyk autorka projektu wnętrza. 

Dom ma dwie kondygnacje, które zostały funkcjonalnie podzielone. Na parterze znajduje się otwarta strefa dzienna urządzona w minimalistycznym duchu z dużą ilością bieli. Ten kolory jest bazą aranżacji całego wnętrza. Architekt zastosowała go na ścianach praktycznie w każdym pomieszczeniu, dzięki czemu są one jasne, lekkie i bardzo przestronne. A widok za oknami, zmieniający się wraz z porami roku, zapewnia dodatkową dekorację z nutką kolorów natury. 

W salonie połączonym z kuchnią i jadalnią znajduje się kominek o prostej bryle oraz elegancki narożnik w delikatnym, szarym kolorze. Ciepły odcień bielonego dębu na podłodze zestawiono tu z bielą ścian, co nadało rytm całej aranżacji otwartej strefy dziennej. Drewno nadało też chłodnej bieli tak pożądanej przytulności. Duże przeszklenia w przestronnym salonie wpuszczają do wnętrza ogromną ilość światła dziennego oraz otwierają go na otaczający dom krajobraz.

Na obserwację otoczenia pozwala też stół zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie okien. Został on ustawiony pomiędzy salonem a kuchnią. Otwarta przestrzeń nad stołem pozwoliła na ekspozycję największych lamp z serii Caravaggio zwisających aż z pięciu metrów. Wyglądają imponująco. Kuchnia idealnie wpisuje się minimalistyczną aranżację. Meble, blat, ściany i sprzęt AGD są całkowicie białe. Górne szafki zastąpiło tu ogromne okno, które zapewnia dużo naturalnego światła oraz malowniczy widok. Kuchnię od jadalni oddziela wyspa. Zapewnia ona sporo miejsca na przechowywanie oraz na chwilę odpoczynku na wygodnych, białych hokerach.

Na piętrze znajduje się prywatna, intymna strefa przeznaczona tylko dla domowników. Mamy tu wygodne sypialnie urządzone w bieli oraz komfortowe łazienki. Niepowtarzalnego charakteru przestrzeni na pietrze dodaje biblioteczka, wypełniona po brzegi książkami właścicieli. 

Projekt wnętrza: Dominika Guca-Krawczyk, The Line Studio, www.thelinestudio.pl

Zdjęcia: ONI Studio

Zobacz także Piękne, nowoczesne mieszkanie. Jasne i eleganckie. Zaglądamy do środka!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także