Nowoczesne wnętrze. Jak je urządzić? Zobacz fajne mieszkanie z niebieską kuchnią

Nowoczesne wnętrze. Jak je urządzić? Zobacz fajne mieszkanie z niebieską kuchnią

Autor: Ewa Kozioł
12 lip 2022 08:06

Jasne, funkcjonalne mieszkanie zostało urządzone w stylu nowoczesnym. Bazę wystroju stanowią jasne kolory przełamane eleganckim, głębokim grantem i designerskimi dodatkami. Za remont i aranżację wnętrza odpowiada warszawska firma architektoniczna – Idea By Mag.

  • Styl nowoczesny cechuje oszczędność formy, przez wszystkie urozmaicenia w naszym domach powinna więc przemawiać przede wszystkim prostota.
  • Grafiki obejmujące całą ścianę to aranżacyjny hit, po który sięgamy coraz chętniej.
  • Różnorodność marmuru pozwala na zastosowanie kontrastów oraz powołanie do życia zarówno odważnych, jak i stonowanych rozwiązań.
  • Biel optycznie powiększająca każde pomieszczenie, stanowiąca idealne tło dla każdego typu aranżacji.

Spójne wnętrze

Bez względu na to, czy przez nasze wymarzone mieszkanie przemawiać miałby spokój i minimalizm lub szalony tygiel stylów, najważniejsza w projektowaniu i planowaniu jest pamięć o spójności. Co przez nią przemówi? W tej kwestii każdy z nas musi zadecydować sam. Kto wie, być może zdecydujecie się na wdrożenie do domowego zacisza ukochanego koloru tak jak w przypadku prezentowanej w niniejszym artykule aranżacji, będącej królestwem błękitów i granatu? 

Zdjęcie: PionPoziom

Warto pamiętać, że słowo ,,barwa’’ nie ogranicza nas jedynie do farb. Współczesny rynek obfituje w designerskie dodatki o różnych kolorach. Mogą to być szafki przyciągające nie tylko solidnością i funkcjonalnością, ale również niebanalnym wykonaniem, a także wszelkiego rodzaju lampy. Jako że styl nowoczesny cechuje przede wszystkim oszczędność formy, przez wszystkie urozmaicenia w naszym domu przemawiać powinna przede wszystkim prostota. 

Dekoracyjna tapeta w kuchni

Grafiki obejmujące całą ścianę to aranżacyjny hit, po który sięgamy coraz chętniej. Wszystko za sprawą wyjątkowych wzorów, pozwalających dopełnić charakter naszego domu bądź mieszkania. Co ważne, nie musimy tapetować wszystkich ścian, aby osiągnąć pożądany efekt.

Zdjęcie: PionPoziom 

Jak widać, warszawscy architekci pokusili się o stworzenie magicznej przestrzeni, wybierając najciekawszą, niezagospodarowaną ścianę w kuchni połączonej z salonem. Tapeta obejmuje cały jej obszar, a nawet zahacza o skrawek ściany sąsiedniej. Wyjątkowa grafika utrzymana jest w barwach szarości i granatu, a w samym jej centrum dostrzec można motyw ptactwa oraz drzew. Jak się okazało, złoty zegar ścienny przepięknie dopełnił tapetę, a to dlatego, że swoją barwą współgra ze znajdującymi się na niej ptakami.

Ponadczasowy marmur

Marmur – kamień elegancki i niezwykle szlachetny – uwielbiany był już w starożytności i do dziś cieszy się uznaniem. Cóż, dzieje się tak być może dlatego, że jest to materiał oferujący w szereg wnętrzarskich możliwości. Jego różnorodność pozwala na zastosowanie kontrastów oraz powołanie do życia zarówno odważnych, jak i stonowanych rozwiązań. Choć marmurowe lub marmuropodobne płytki położyć możemy tam, gdzie chcemy, team architektów marmurowym królestwem uczynił nie tylko kuchnię, w której umiejscowiono subtelną wysepkę, ale przede wszystkim jedną z trzech łazienek. Marmur odnajdziemy tu na ścianach, dzięki czemu wspomniana elegancja daje o sobie znać już od progu. Ciekawym aspektem tego pomieszczenia mogą także kafle podłogowe, swoim wzorem nawiązujące do drewna.

Zdjęcie: PionPoziom

Marmur i drewno – dwa różne światy? Otóż nie! Jak sami widzicie, z pozoru odrębne materiały mogą tworzyć spójną całość, okraszoną nutą zieleni, granatu oraz ponadczasowego złota. Flory nie brakuje także w dwóch pozostałych łazienkach – z czego jedna pełni funkcję WC. Tam również spotkamy się z królującą prostotą, błękitem i granatem, a także elementami designerskiej ceramiki – wolnostojącą umywalką.

Biel i naturalne światło

Biel – harmonijna królowa klasycznego piękna, optycznie powiększająca każde pomieszczenie, stanowiąca idealne tło dla każdego typu aranżacji. Najlepszym przyjacielem tej barwy okazuje się naturalne światło, wpadające do wnętrza przez okna – a im ich więcej, tym oczywiście lepiej.

Zdjęcie: PionPoziom

W przypadku, gdy nie chcemy uzyskać efektu przestrzeni zbyt spokojnej i stonowanej, warto pokusić się o kolorowy eksperyment. Jednolitą przestrzeń – przykładowo zaaranżowaną poprzez kolaborację bieli i jasnego brązu – jak najbardziej przełamać możemy poprzez zastosowanie kolorowych dodatków, takich jak kanapa, poduszki, kwiaty lub nawet barwny motyw geometryczny na jednej ze ścian. Efekt? Elegancki i energetyzujący zarazem.

Autorzy projektu: Idea By Mag, www.ideabymag.com

Zobacz także 100-metrowe mieszkanie w Warszawie. Mech na ścianie w salonie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także