Nowoczesne wnętrze na Mokotowie. Fajne rozwiązania, w tym lamele na całej ścianie!

Nowoczesne wnętrze na Mokotowie. Fajne rozwiązania, w tym lamele na całej ścianie!

Autor: Justyna Łotowska
13 lut 2022 11:53

Stonowana kolorystyka i naturalne materiały ubrane w proste kształty – to klucz do minimalistycznej, a zarazem wysublimowanej aranżacji niemal 100-metrowego mieszkania na warszawskim Mokotowie.

  • 95-metrowe mieszkanie na parterze mieści się w Warszawie, na osiedlu Marina Mokotów.
  • Za projekt odpowiadała pracownia KODO Projekty i Realizacje Wnętrz.
  • Interesujące rozwiązania w projekcie: lamele na całej ścianie. Drzwi przesuwne do kuchni. Umywalki z poszerzonym rantem (zintegrowany blat). Płytki z motywem lastryko. Blat z granitu Duke White w kuchni z ociekaczem w postaci wyżłobionych rowków.
  • Ażurowe lamele z szufladką jako sposób na wydzielenie holu. „Niewidzialna” lustrzana szafa w holu (lustro na frontach, boku, maskownicy, a nawet dodatkowy bok z lustrzanym obrzeżem). Kolory ziemi, naturalne sploty. Uspokajająca, kojąca atmosfera.

W tym mieszkaniu króluje szlachetna para – biel połączona z beżem i brązem drewna – uzupełnione szeroką paletą naturalnych, surowych szarości. Kierując się gustem lokatorów, całkowicie zrezygnowano ze wzorów i ornamentów, całe zdobnictwo opierając na delikatnych usłojeniach powierzchni podłóg, drzwi oraz frontów w zabudowie ściennej.

Założenia projektu wnętrza

Komfortowe wnętrza, uwzględniające potrzeby mieszkańców – rodzice i dzieci. Wyburzenie ściany wydzielającej korytarz, który w układzie deweloperskim prowadził do pokoi. Włączenie korytarza do salonu, powiększenie go, otwarcie kuchni na salon - z możliwością zamknięcia pomieszczenia. Wygospodarowanie dużej ilości miejsca i przestrzeni do przechowywania. Wydzielenie przejściowej garderoby prowadzącej do sypialni. Wyzwaniem było tu z pewnością wygospodarowanie jak najwięcej miejsca do przechowywania. 

Drewniane lamele - sposób na nowoczesną, ale naturalną aranżację

Pierwszoplanową rolę odgrywa prosta kreska, która w tej aranżacji zyskała postać definiujących przestrzeń pionowych lameli zdobiących ściany i ażurowe przegrody. Linie przewijają się także w minimalistycznych frontach mebli w zabudowie kuchennej i łazienkowej, a nawet – w sięgających podłóg jednolitych zasłonach i wielkopowierzchniowych lustrach.

Poziome elementy zabudowy – szafki łazienkowe czy szafkę pod TV zamocowano do ściany, tworząc nadające lekkości wrażenie swobodnie unoszących się form. Całość uzupełnionodesignerskimi, choć klasycznymi w formie meblami tapicerowanymi i efektowym oświetleniem.

Mieszkanie ze zmienionym układem funkcjonalnym

Prostota aranżacji została w tym przypadku idealnie skomponowana z doskonałą funkcjonalnością przestrzeni. W mieszkaniu dokonano istotnej zmiany w pierwotnym układzie pomieszczeń poprzez likwidację ścian wydzielających korytarz, co pozwoliło znacząco powiększyć salon. Kuchnię otwarto na przestrzeń dzienną, pozostawiając możliwość jej zamknięcia z zastosowaniem drzwi przesuwnych.

Komfort użytkowania części sypialnej podniesiono poprzez wydzielenie przejściowej garderoby skomunikowanej z prywatną łazienką. Wolne przestrzenie w korytarzu oraz w łazienkach zabudowano prostymi szafami, uzyskując w ten sposób dyskretne miejsca do przechowywania.

Salon - drewniane lamele na ścianie za telewizorem

W salonie z aneksem uwagę zwraca przede wszystkim ciekawie zaaranżowana ściana za telewizorem - pojawiają się tu drewniane pionowe lamele. Nietypowym pomysłem są też drewniane przesuwne drzwi, które umożliwiają zamknięcie  kuchni. 

Cały salon zaaranżowano w kolorach ziemi - brązach, szarościach, beżać i z dużą ilością drewna. Komfortowa sofa i stolik kawowy tworzą ciekawą strefę wypoczynkową. W strefie jadalni pojawił się stół z krzesłami i stylowe oświetlenie. 

Biała kuchnia i przesuwne drzwi do jadalni

Bardzo interesującym elementem aranżacji tego wnętrza jest zabudowa kuchni. Pojawiają się tu drzwi przesuwne otwierające pomieszczenie na salon. Biała zabudowa z blatem z granitu Duke White i zlewozmywakiem zyskała dopełnienie w postaci zabudowy z motywem drewna o wyrazistym usłojeniu - w taki sposób zabudowano jedną ze ścian. Ciekawym pomysłem jest też ociekacz w postaci wyżłobionych rowków w blacie.

Nowoczesna sypialnia w kolorach ziemi

W sypialni królują stonowane barwy - szarości, zieleń, brązy, beże. Duże, komfortowe łóżko ma tapicerowane szare wezgłowie. Tuż obok znalazł się stolik nocny i toaletka z podświetlanym lustrem. Całości dopełniają minimalistyczne lampy, a o miejsce do przechowywania dba pojemna szafa z bogatym usłojeniem frontów. 

Łazienki - komfortowe i stonowane

W mieszkaniu znajdują się dwie łazienki. Jedna z nich przylega do sypialni - ma płytki odwzorowujące motyw kamienia oraz komfortową kabinę prysznicową z przesuwnymi drzwiami, odwodnieniem liniowym i czarnymi profilami. O wygodę dba też umywalka z poszerzonym rantem i zintegrowanym blatem.

W drugiej łazience stonowana kolorystyka i naturalne materiały ubrane zostały w proste kształty. Królują tu szarości, beże, biel i drewno. Wanna z parawanem to bardzo praktyczne rozwiązanie. Przestrzeń powiększa optycznie duże lustro nad umywalką z poszerzanym blatem. Warto też zwrócić uwagę na zabudowę stelaża z bogatym usłojeniem frontów. 

Projekt i zdjęcia: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Polecamy także Nowoczesne wnętrze. Dobre pomysły na przechowywanie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także