Nowoczesne wnętrze. Szary salon z białą kuchnią. Piękne mieszkanie dla rodziny!

Nowoczesne wnętrze. Szary salon z białą kuchnią. Piękne mieszkanie dla rodziny!

Autor: Ewa Kozioł
02 lis 2022 07:19

Mieszkanie o powierzchni 100 m² jest wygodne i nowoczesne. Zostało zaprojektowane dla rodziny z dwójką dzieci. Kolor szary w różnych odcieniach doskonale łączy się z bielą, drewno i akcentami w postaci czerni. Wnętrze prezentuje się pięknie!

  • Wnętrze jest nowoczesne, oszczędne w wyrazie, oparte na lubianych przez właścicieli odcieniach szarości.
  • Główną rolę odgrywa we wnętrzu beton i wariacje wokół jego wyglądu i struktury, przewijające się przez różne powierzchnie we wszystkich pomieszczeniach.
  • W mieszkaniu jest także dużo jest bieli, która jest doskonałą przeciwwagą dla surowych szarości.

Głównym założeniem aranżacji 100-metrowego, wrocławskiego mieszkania było zaprojektowanie wnętrza nowoczesnego, oszczędnego w wyrazie, opartego na lubianych przez właścicieli odcieniach szarości. Na temat przewodni wybrano beton i wariacje wokół jego wyglądu oraz struktury, przewijające się przez różne powierzchnie we wszystkich pomieszczeniach w mieszkaniu. Najważniejszą funkcję pełni w otwartej strefie dziennej – gdzie betonowymi płytami obłożono całą ścianę salonu oraz wnękę roboczą w kuchni. Tu korespondują z nim takie elementy wnętrza jak grafitowa okładzina wyspy kuchennej oraz utrzymane w podobnej gamie kolorystycznej sprzęty meblowe.

– Beton kojarzy się najczęściej z nowoczesnymi, chłodnymi w klimacie aranżacjami w industrialnym stylu. Okazuje się jednak, że poddany projektowej dekonstrukcji staje się wdzięcznym materiałem zdobniczym. Otoczony odpowiednim towarzystwem, doskonale spełnia rolę dekoracyjną w minimalistycznych, lecz ciepłych i przytulnych wnętrzach – podkreślają autorzy projektu.

Motyw przewodni powtórzono w holu oraz w sypialni, w której tapetą z motywem betonu obłożono ścianę za tapicerowanym grafitową strukturalną tkaniną wezgłowiem łóżka. Jest obecny również w łazience, w której dużymi płytami o wyglądzie betonu zastąpiono tradycyjne kafelki.

Tak surową bazę dopełniono ciepłymi odcieniami drewna – jasnych podłóg oraz nieco wyrazistszych mebli salonowych oraz zabudowy w sypialni i łazience. Ciekawym elementem są w tym zakresie rozwiązania, takie jak przylegający do kanapy mini-barek czy dedykowana, funkcjonalna instalacja wokół łóżka. W mieszkaniu jest także dużo jest bieli, która jest doskonałą przeciwwagą dla surowych szarości. To barwa, która króluje w holu – tu zwraca uwagę tapicerowane szarą tkaniną siedzisko wkomponowane w dużą szafę ubraniową.

Powstała w ten sposób elegancka, oszczędna w wyrazie, niemal surowa kompozycja stonowanych barw i strukturalnych materiałów, która stanowi doskonałą, uniwersalną bazę, gotową do uzupełniania w dowolny sposób, zgodnie z wolą i nastrojem mieszkańców.

Interesujące rozwiązania we wnętrzu

• Wydzielona garderoba – architekci dokonali przesunięcia ściany pomiędzy garderobą a łazienką, aby zwiększyć funkcjonalność układu.
• Pojawiający się motyw betonu ma wiele twarzy – tynk dekoracyjny, płytki, tapeta w sypialni, płyty meblowe w kuchni.
• Dwie łazienki – jedna męska z prysznicem, druga damska z wanną.
• Duży, drewniany stół w jadalni, szary, wygodny narożnik w salonie.
• Ciekawa, drewniana zabudowa przy łóżku w sypialni.
• Przylegający do kanapy mini-barek na wino.

Materiały i produkty wykorzystane w projekcie

• Skrzydło drzwiowe Cambio.
• Na podłodze deska Dąb Grande Capuccino Barlinek.
• Tapeta Concretum murum.
• Płytki Baldocer.

Projekt wnętrza: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Zdjęcia: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także