PARTNER PORTALU
Nowoczesne wnętrze w połysku. Piękny dom 5-osobowej rodziny

Nowoczesne wnętrze w połysku. Piękny dom 5-osobowej rodziny

Autor: Anna Sołomiewicz
16 sty 2015 08:59

Stary dom przeszedł gruntowną renowację, podyktowaną potrzebami nowych właścicieli. Architekt Marta Pala-Szczerbak przemieniła go w nowoczesne, imponujące wnętrze.

Małżeństwo z trójką dzieci odziedziczyło dwupiętrowy dom z poddaszem po swoich rodzicach. Stary budynek wymagał jednak gruntownego remontu i dostosowania ich do potrzeb nowych właścicieli. Wprowadzenie wszystkich zmian zajęło blisko dwa lata, jednak efekt okazał się być naprawdę imponujący!

Powiększeniu uległo wiele pomieszczeń, najbardziej radykalne zmiany przeszło poddasze. Całkowicie zmieniono układ pomieszczeń, rezygnując niemal ze wszystkich ścianek działowych. Zamiast licznych pomieszczeń, uzyskano dwie duże przestrzenie: sypialnię oraz łazienkę z garderobą. 

Rozmieszczenie poszczególnych funkcji w domu jest dość oryginalne. Na parterze - zamiast tradycyjnej przestrzeni dziennej - urządzono pokoje dzieci oraz dedykowaną najmłodszym łazienkę. Na drugim piętrze znalazła się z kolei przestrzeń dzienna i pomieszczenie, przeznaczone na rozrywkę. Jest tutaj kuchnia z barem, sąsiadujący z nią pokój kinowy, sala bilardowa, którą w łatwy sposób można przeobrazić w jadalnię, pomieszczenie gospodarcze oraz łazienka dla gości. 

Pan i pani domu królują za to na poddaszu, gdzie całą kondygnację przeznaczoną wyłącznie na ich prywatny użytek. Znajdująca się tutaj sypialnia i łazienka z sauną są przestrzeniami, do których dzieci nie mają wstępu! 

Całość urządzono w stylu, którego charakter najlepiej oddaje określenie "przytulny minimalizm". Oszczędną, nowoczesną stylistykę zamknięto w eleganckie barwy. Dominują tutaj biel i czerń, które zostały jednak ocieplone akcentami w kolorach brązów i beżów. Cegła na ścianach z jednej strony wprowadza element surowej, industrialnej stylistyki, z drugiej - barwę ciepłej czerwieni. 

Tak wykończone wnętrza urzekają elegancją, która jest trochę futurystyczna, a trochę typowo domowa. 

Projekt: arch. Marta Pala-Szczerbak, Minimoo. Partner wykonawczy: Dekorian.

Zdjęcia: Piotr Lipiecki.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także