Nowoczesne wnętrze z tradycją. Piękny dom w Japonii. Zaglądamy do środka!

Nowoczesne wnętrze z tradycją. Piękny dom w Japonii. Zaglądamy do środka!

Autor: Ewa Kozioł
25 kwi 2022 09:27

Zbudowany trzydzieści lat temu House of Reminiscence przeszedł gruntowny remont. Efekt? Piękne wnętrze łączące nowoczesne technologie z tradycyjnymi zwyczajami i sztuką. 

Renowacja przyjazna środowisku

Dom został zaprojektowany około 30 lat temu przez architekta Susumu Masuda oraz przez właściciela pana Oshima, który jest cenionym w Japonii architektem i specjalistą w dziedzinie renowacji oraz właścicielem pracowni "blue studio". Przyjazny dla środowiska proces renowacji został zapewniony dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, takich jak najlepsza dostępna izolacja i system wentylacji wykorzystujący energię naturalną.

Piękno rzeczy codziennych

W „House of Reminiscence” znajduje się wiele unikalnych, zabytkowych wyrobów rzemieślniczych, takich jak ceramiczne talerze, garnki i przedmioty sztuki. Kunszt Oshimy i główna idea renowacji opierają się na filozofii japońskiego krytyka sztuki i filozofa Soetsu Yanagi.

Przedmioty, których używamy na co dzień, są stałymi towarzyszami naszego życia. W związku z tym wizja Yanagi "Piękno rzeczy codziennych" wzywa do tego, aby przedmioty codziennego użytku były wytwarzane z troską i z myślą o wieczności. Muszą być proste, solidne i bezpieczne – estetyczny rezultat konsekwentnego spełniania wymagań użytkowych.

Zrównoważone wzornictwo i trwałość w łazience

Oshima wybrał Duravit do łazienki, ponieważ szczególnie ceni sobie wysokie standardy zrównoważonego projektowania oraz dążenie do jakości i trwałości. Zintegrowane umywalki z serii Luv oraz 1930 są również symbolem połączenia tradycji i nowoczesności. Dzięki skandynawskiemu wzornictwu umywalki nablatowe Luv odzwierciedlają aktualny trend. Charakterystyczne miękkie formy i łagodne, bardzo cienkie krawędzie są możliwe poprzez zastosowanie innowacyjnego materiału DuraCeram®. Ceramiczna umywalka do zabudowy 1930 również przyciąga wzrok: typowy ośmioboczny język wzornictwa został zaprojektowany w złotych latach dwudziestych, a po raz pierwszy zaprezentowany światu w 1930 roku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także