Nowocześnie z nutą glamour - zobacz 60-metrowy apartament

Nowocześnie z nutą glamour - zobacz 60-metrowy apartament

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
09 maj 2019 13:49

Ten projekt 60-metrowego mieszkania to połączenie nie tylko nowoczesności z elementami glamour, ale też mocne postawienie na funkcjonalność. Na tym właśnie zależało inwestorce - młodej, nowoczesnej kobiecie, ceniącej praktyczne i estetyczne rozwiązania.

Mieszkanie składa się z czterech pomieszczeń: salonu połączonego z aneksem kuchennym i holem, sypialni, pokoju gościnnego oraz łazienki. Wystrój kolorystycznie zdominowała biel oraz szarość, przeplatana czernią, ale tylko w dodatkach i oświetleniu w kuchni. Biel to przede wszystkim meble – zarówno szafki, jak i stół. Architekci pracowni Sztyblewicz Architekci zaproponowali, aby profile szafek przy wejściu były srebrne, dzięki czemu idealnie połączyły się z szarą sofą, i dywanem.

Zobacz też: Nowoczesne wnętrze: piękny, rodzinny dom

Przechodząc do salonu, widzimy tapetę z motywem roślinnym. Jak podkreślają architekci, zależało im na zaakcentowaniu kobiecości wnętrza, które zaprojektowano dla odważnej kobiety. Motyw kwiatów przeniesiono również do sypialni, dzięki temu ta przestrzeń również zyskała przytulny charakter.

Minimalizm zaakcentowany oświetleniem

Kuchnia to miejsce, w którym architekci wykorzystali każdą wolną przestrzeń – szafki od podłogi do sufitu dają spore możliwości przechowywania i o to chodziło inwestorce. Kuchnia, cała w biało-szarej zabudowie z efektem marmuru na ścianie, daje efekt bardzo minimalistycznej. Wrażenie to podtrzymuje również minimalistyczne oświetlenie AQForm.

To też Cię zainteresuje: Minimalizm i otwarta przestrzeń - elegancki apartament na Mokotowie

Architekci skupili się przede wszystkim na wyborze opraw, które będą pełnić funkcję oświetlenia pomocniczego. Warto tutaj zwrócić uwagę na strefowość stosowanego oświetlenia. Kuchnia to zwykle miejsce pełniące więcej funkcji niż tylko pomieszczenia do przygotowywania posiłków. Dlatego lampy w kuchni powinny odpowiadać potrzebom i przyzwyczajeniom domowników, jak również uwzględniać potencjał samego wnętrza. Oświetlenie halogenowe szybko ulega rozgrzaniu do wysokich temperatur. Warto o tym pamiętać, bo ciepło rozchodzi się i najniższe szafki mogą się nagrzewać, a dodatkowo samo źródło światła staje się odczuwalnie ciepłe w kontakcie z naszym ciałem. Rozwiązaniem są tu oprawy LED i OLED, które charakteryzuje zdecydowanie obniżona temperatura pracy.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także