PARTNER PORTALU
Piękne dwupokojowe mieszkanie - klasyka w nowoczesnej odsłonie

Piękne dwupokojowe mieszkanie - klasyka w nowoczesnej odsłonie

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
15 lip 2019 11:01

Właścicielka tego dwupokojowego mieszkania ceni sobie dobrej jakości materiały i klasyczne motywy aranżacji wnętrz w nowoczesnej odsłonie. Architektka postawiła więc na marmur, granit, złoto, czerń oraz biel, doskonale wyważając proporcje.

Kompozycję nasyconych, ciepłych i zimnych barw wzbogaciła czernią w dodatkach i stolarce drzwiowej. Ten zabieg pozwolił zdecydowanie zdynamizować wnętrze. Utrzymane w odcieniach szarości ściany stanowią stonowane tło dla kolekcji sztuki młodych artystów i smukłych, minimalistycznych lamp w złotej oprawie. Wyłożona marmurowymi płytami i podświetlona wnęka na ścianie naprzeciw kanapy została przygotowana do instalacji biokomika, który dopełni wystrój salonu i określi jego klimat.

Zobacz też: Ponadczasowa elegancja - zobacz apartament na warszawskich Filtrach

Ukryta kuchnia

Tuż obok kominka mamy już zabudowę kuchni. Rezygnacja z górnych szafek na rzecz półek oraz wyłożenie fragmentu ściany marmurem sprawiło, że patrząc od strony wejścia do salonu trudno domyślić się, że jest tutaj kuchnia. Wysoką zabudowę oraz niezbędny sprzęt AGD architektka umieściła we wnęce naprzeciw okna i oddzieliła od salonu fragmentem ściany, tak że jest on niemal niewidoczny. Aneks kuchenny w kolorze delikatnego pudrowego różu w połysku doskonale komponuje się z drewnianym, jasnym blatem i frontami zabudowy wysokiej. Tuż obok znalazło się miejsce na niewielki stół z granitowym, czarnym blatem, nad którym zawisła przyciągająca wzrok regulowana lampa ze złotym obciążnikiem.

Subtelnie, nowocześnie i kobieco

Sąsiadująca z salonem niewielka sypialnia to sprzyjające wyciszeniu królestwo szarości, złamanych delikatnym pudrowym różem. Łazienka to z kolei nowoczesne połączenie czerni, drewna i płytek Terrazzo z klimatycznym oświetleniem w złotych oprawach. Na życzenie klientki lustro przy umywalce podświetlono ledami, by zapewnić jak najlepsze warunki do makijażu. Czarny blat w połysku pięknie podkreśla oryginalną formę nowoczesnej umywalki nablatowej.

To też Cię zainteresuje: Jasny salon - idealne połączenie bieli i błękitu

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także