×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Piękne, jasne wnętrze. Zobacz mieszkanie w kamienicy na poznańskiej Wildzie

Piękne, jasne wnętrze. Zobacz mieszkanie w kamienicy na poznańskiej Wildzie

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
22 lip 2020 13:44

To mieszkanie w kamienicy na poznańskiej Wildzie powstało z miłości do chromu, koloru i bieli. Eklektyczne wnętrze zachwyca w każdym detalu.

Od samego początku projektując to mieszkanie wiedzieliśmy, że ma ono duży potencjał. Chcieliśmy wyciągnąć z niego coś więcej niż to co „tu i teraz”. W przyszłości, mała ingerencja w układ ścian działowych daje możliwość zamiany funkcji na mieszkanie z czterema niezależnymi pokojami – opowiada architekt Katarzyna Buczkowska-Grobecka.

Mieszkanie na poznańskiej Wildzie przeszło remontową rewolucję. Na powierzchni 60 metrów kwadratowych zmieniło się dosłownie wszystko. Architekci rozpoczęli pracę od ingerencji w układ samego wnętrza. Znacząco powiększyli pokój dzienny, w którym wygospodarowano przestrzeń na wygodny aneks kuchenny z niewielką jadalnią już obok. Zmiana ta pozwoliła również na zaprojektowanie dwóch niezależnych pokoi - sypialni oraz gabinetu. 

Jasna, eklektyczna przestrzeń pięknie łączy proste formy z bardziej dekoracyjnymi elementami. Wszystko w idealnie skrojonych aranżacyjnych proporcjach. Każdy detal został tu bardzo dokładanie przemyślany i zaplanowany jak chociażby stylizowany, drewniany stół, który w sąsiedztwie głębokiej czerni kuchni, wprowadził do wnętrza ciepło i ducha miejskich kamienic. Chrom łączy się tu z bielą, drewnem i czerwienia. Chrom przenika subtelnie całe wnętrze, kolor z mocną czerwienią pokochaliśmy od razu, a perforacje w stalowych białych zabudowach nie są przypadkowe – podkreśla projektantka. Charakter wnętrzu nadała także stara drewniana podłoga w nowej odsłonie. Prezentuje się pięknie i bardzo stylowo. Jest również niezwykle ciepła w odbiorze.

Swojego miejsca we wnętrzu nie zmieniała łazienka. Zmieniła natomiast zupełnie formę i estetykę. To właśnie w łazience znajduje się najważniejszy element tego wnętrza – okno z witrażem, które zdecydowanie wywarło największy wpływ na cały projekt. Architekci od razu wiedzieli, że w łazience biel zagości na stałe, w każdym detalu i bez żadnych kompromisów. Na otoczeniu bieli kolorowy witraż wygląda niesamowicie. 

Funkcję reprezentacyjną pełni w mieszkaniu przestronny korytarz. Właśnie tu przewidziane zostało miejsce na ekspozycję sztuki pełnej koloru, różnych faktur i formatów. W korytarzu znalazło się również miejsc na siedzisko pełniące funkcję przechowywania oraz strefę gospodarczą, bardzo ważną w mieszkaniu pozbawionym piwnicy. 

Projekt wnętrza: architekt Katarzyna Buczkowska-Grobecka, Ktura Architekci www.kturaarchitekci.pl

Zdjęcia: Fotograf-y, www.fotografy.eu

Zobacz także Eleganckie wnętrze w klasycznym stylu. Tak pięknie urządzono 65 metrów!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także