Piękne mieszkanie na Złotej 44 w Warszawie. Luksus to za mało powiedziane!

Piękne mieszkanie na Złotej 44 w Warszawie. Luksus to za mało powiedziane!

Autor: Ewa Kozioł
11 maj 2022 12:12

Apartament o powierzchni 200 m2 znajduje się w przy ulicy Złotej 44 w Warszawie. Urządzony jest w stylu nowoczesnym, który pięknie łączy się z klasycznymi elementami. Aranżacyjną kompozycję dopełniają jasne kolory, szlachetne materiały i wyjątkowe oświetlenie. 


  • We wnętrzu dominują kolory ciepłego beżu oraz bieli z subtelnymi odcieniami pomarańczu i niebieskiego.
  • Ściany zdobi drewno, metal, kamień i podświetlany onyksu.
  • Na podłodze – jasna, dębowa deska ułożona w jodełkę.
  • Ogromne lustra na suficie będą odbijały piękny widok za oknem.

Apartament został zaprojektowany dla inwestora, który do Warszawy przyjeżdża służbowo. Chciał mieć miejsce, gdzie będzie mógł pracować, spotkać się z kontrahentami, a jednocześnie wygodnie, spokojnie i komfortowo odpocząć. Miało być nowocześnie i luksusowo. 

Nowoczesne i eleganckie

Apartament urządzony jest w stylu nowoczesnym, który pięknie i w doskonale skrojonych proporcjach łączy się z klasycznymi elementami. We wnętrzu dominują kolory ciepłego beżu oraz bieli z subtelnymi odcieniami pomarańczu i niebieskiego. Ponadto ważną rolę ozdobną stanowią elementy z subtelnego mosiądzu szczotkowanego. Nie brakuje tu jednak także ciemniejszych, kontraktujących materiałów, które tworzą przyjemną, lekko tajemniczą aurę i pochłaniają ogromne ilości światła słonecznego, wpadającego przez duże okna.

W aranżacji przestronnego wnętrza na każdym kroku zachwycają niebanalne formy. Wiele detali zostało zaprojektowanych na zamówienie, jak skomplikowane kompozycje okładzin ściennych z drewna, metalu, kamienia i grafitowych luster fazowanych, czy efektowna ściana z podświetlanego od spodu onyksu. Ciekawym elementem jest również rowkowana płyta wykonana z czarnego MDF-u nadająca całości nowoczesny charakter.

– Projektując to wnętrze chciałam podkreślić największy atut tego budynku, czyli piękny widok na panoramę Warszawy. W tym celu na suficie zostały zamontowane lustra, które mają na celu odbić piękny widok za okna. Dzięki takiemu zabiegowi, wnętrza apartamentu są jasne i świetliste. Lustra powiększają optycznie i tak już duże przestrzenie, co sprawia ogromne wrażenie na przebywających w nim osobach – podkreśla architekt Agnieszka Hajdas, autorka projektu wnętrza. 

Szlachetne, naturalne materiały

Wnętrze jest bardzo spójnie urządzone. Nic nie jest tutaj dziełem przypadku. Wyposażenie stanowią  starannie wyselekcjonowane, najlepsze włoskie marki. Każdy z zastosowanych w projekcie materiałów posiada także szlachetny charakter. 

– Obok ściany telewizyjnej dominuje piękny kamień stanowiący prawdziwą ozdobę wnętrza. Motyw ten jest też powielany w innych pomieszczeniach, np. w sypialni. Ponadto w kuchni na blacie użyty został olśniewający kamień – Biała Panda. Wyśmienicie komponuje się on z całością mebli kuchennych oraz elementami ze szlachetnego mosiądzu. Pozostając wiernym idei pogodnego charakteru apartamentu, także i podłoga została zaprojektowana w formie jasnej dębowej deski, układanej w jodełkę – mówi Agnieszka Hajdas. 

Lampy, kanapa, stół, tkaniny

Bardzo duże znaczenie we wnętrzu ma światło. Nie tylko to dzienne, ale również oświetlenie sztuczne, które zostało zaplanowane w taki sposób, aby wytworzyć różne strefy i nadać wnętrzom odpowiedni klimat. Ten zaś jest zawsze pogodny, pomimo sporadycznego towarzystwa chmur. 

– Najbardziej interesującą ozdobę w apartamencie stanowi oświetlenie salonu na tle sufitu wykonanego z lustra. Lampa ta jest dziełem firmy Preciosa, która specjalizuje się w tworzeniu lamp ze szkła w oryginalnym stylu – dodaje projektantka.

Oryginalna lampa idealnie pasuje do wygodnych sofy firmy Medea w ciepłym beżowym kolorze. Ich stylistyka łączy klasyczne pikowania w Chesterfield, z nowoczesnymi formami. Całość jest niezwykle miękka i zachęca do wygodnego odpoczynku. W jadalni uwagę przyciąga ogromny 4-metrowy stół, który ma stać się, dla domowników i ich gości, miejscem spotkań i konwersacji. W sypialniach architekt postawiła na przytulny klimat. Dominują tu miękkie, pluszowe tkaniny. Każdą sypialnię zdobi ponadto bogaty zagłówek sięgający do sufitu, wykonany w tkaninie takiej jak łóżko. Ciepła wnętrzu dodają piękne tapety.

Autorka projektu: architekt Agnieszka Hajdas, pracowania ARTE DIZAIN, www.artedizain.pl

Wizualizacje: pracowania ARTE DIZAIN

Zobacz także 76-metrowe mieszkanie w Gdańsku. Przytulne i naturalne. Piękne, rodzinne wnętrze!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także