PARTNER PORTALU
Piękne mieszkanie w Gdyni. Przytulne wnętrze w nowoczesnym stylu!

Piękne mieszkanie w Gdyni. Przytulne wnętrze w nowoczesnym stylu!

Autor: Ewa Kozioł
08 cze 2021 17:49

Przytulne wnętrze urządzone jest w ciemnych kolorach. Połączenie bursztynowego, teakowego forniru, czerni oraz najciemniejszych odcieni szarości tworzy niepowtarzalną atmosferę wyciszenia i relaksu. 

Projektantki tego gdyńskiego, niespełna 70-metrowego, mieszkania stanęły przed nie lada wyzwaniem. Właścicielom zależało bowiem na urządzaniu wnętrza w ciemnej kolorystyce, które byłoby jednocześnie ciepłe i przytulne.

– Realizacja ta zdecydowanie zaprzecza teorii, że wnętrza w takiej tonacji są przygnębiające. Zastosowane połączenie bursztynowego, teakowego forniru, czerni oraz najciemniejszych odcieni szarości tworzy niepowtarzalną atmosferę wyciszenia i relaksu – opowiadają autorki projektu wnętrza. 

Od wejścia dostrzegamy minimalistyczne płaszczyzny grafitowego lustra (jest zdecydowanie bardziej subtelne niż typowe srebrne lustra) i forniru, za którym kryje się pomieszczenie gospodarcze z pralką, suszarką, mini garderobą i wszystkimi rzeczami, które są niezbędne a mogą zaburzyć harmonię tej przestrzeni. Druga strona zabudowy to regał z kolekcją książek i płyt DVD.

Tak minimalistyczne wnętrze nie potrzebuje wielu dekoracji – ciemne ściany zdobi plakat Ryszarda Kaji, fotograficzne pejzaże Kaszub, czarne maski (rodzinna pamiątka) i czarny osprzęt włoskiej firmy Ave.

Salon z kuchnią i jadalnią

Aranżacja salonu była stosunkowo prosta. Strefa relaksu to kanapa zaprojektowana i wykonana na miarę w jednym w trójmiejskich zakładów tapicerskich. Obok stoi stół jadany, który jest oryginalnym przedwojennym stołem z domu rodzinnego gospodyni – do niego zostały dobrane i odrestaurowane krzesła, swoją formą przywodzą najświetniejsze wzory okresu Mid century.

Telewizor został tak zaaranżowany, aby nie stanowił centralnego punktu w mieszkaniu (choć tak w rzeczywistości tak jest) – ginie w czarnej bryle wyspy, która w czasie spotkań towarzyskich zamienia się w barek.

Warto zwrócić uwagę na projekt kuchni. Jej abstrakcyjna forma sprawia, że jest raczej kuchennym kredensem, który wraz z wyspą i bryłą okapu konsekwentnie buduje modernistyczną kompozycję.

Przytulna sypialnia

Piękna, czarna sypialnia jest naturalną kontynuacją palety z reszty mieszkania. Szara tapicerka w zagłówku to ciepły, miękki filc dodatkowo, pocięty pasami forniru i miedzi, przez co matowa płaszczyzna zyskuje ciekawe refleksy. Aby, ułatwić czytanie w łóżku dodano boczne kinkiety Stick Wall z firmy Labra Lightning.

Wyjątkowym elementem sypialni jest ogromna grafika pulsującego modernistycznego miasta – Gdyni. Została ona zaplanowana przez właścicieli mieszkania i wykonana na zamówienie. Całość aranżacji sypialni urozmaicają ciekawe detale – ręcznie wykonany zegar Atomo hiszpańskiej marki Nomo Design z gdyńskiego Living Story, piękne poduszki i koc z NAP Gdynia i Zara Home.

Łazienka w ciemnych kolorach

Zdecydowanie najmocniejszym akcentem jest w mieszkaniu łazienka. Została ona urządzona w czarnym kolorze. Czarne jest tu wszystko łącznie z sufitem. Łazienka stanowi przedłużenie sypialni, z której również można do niej wejść. Czarna bryła mieszcząca umywalkę jest jednocześnie pojemną szafką na ręczniki i kosmetyki. 

Autorki projektu: Magdalena Bielicka, Maria Zrzelska-Pawlak, pracownia Magma, www.pracownia-magma.pl

Zdjęcia: Fotomohito

Polecamy także Świetne, nowoczesne wnętrze. Zobacz piękne mieszkanie we Wrocławiu!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także