×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Piękne mieszkanie w Gliwicach. Zobacz przytulne wnętrze na poddaszu!

Piękne mieszkanie w Gliwicach. Zobacz przytulne wnętrze na poddaszu!

Autor: Ewa Kozioł
25 maj 2021 14:13

Klimatyczne prawie stumetrowe mieszkanie na poddaszu znajduje się w budynku z lat 50. Wnętrze zaprojektowano w nowoczesnym stylu opartym na klasycznym połączeniu bieli i czerń. Jest przytulne i ponadczasowe.

Ponadczasowa aranżacja

Choć naturalne motywy we wnętrzu nie są nowym odkryciem, to zainteresowanie tym aranżacyjnym nurtem nie słabnie nie tylko ze względu na panujące trendy, ale przede wszystkim na możliwość stworzenia ponadczasowego, a jednocześnie przytulnego projektu. Pierwszym przykładem inspiracji naturą w realizacji Yach są drewniane elementy konstrukcyjne w postaci jętek i słupów, które są spoiwem całego projektu. Kolejnym „przyrodniczym akcentem” jest wykorzystana zarówno w salonie, jak i w kuchni ponadczasowa butelkowa zieleń, która uzupełnia kącik jadalniany, strefę wypoczynkową oraz ścianę aneksu kuchennego.

–  Aranżacja przestrzeni mieszkalnej na poddaszu była wyjątkowo inspirującym wyzwaniem, nie tylko ze względu na konieczność zmiany sposobu użytkowania lokalu, ale również z uwagi na wysokie wymagania inwestora, które dotyczyły estetyki wykonania – mówi Rafał Jach, właściciel firmy Yach.

Materiały wykończeniowe nawiązujące do darów przyrody to także przewijający się w zaprojektowanej przez ArchiArt przestrzeni łazienkowej beton. A skoro o domowym SPA mowa, to nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o źródle przytulnego ciepła od marki Luxrad, będącego funkcjonalnym i dekoracyjnym dodatkiem grzewczym również w aranżacji przedpokoju. Grzejnik Fortuna odznacza się designerską, ale jednocześnie subtelną formą, która stanowi doskonałe uzupełnienie zamysłu projektowego.

Dodatki w kontrastowej przestrzeni

Jak wiadomo, w każdej aranżacji znaczącą rolę odgrywają dodatki, które nadają wnętrzu określonego charakteru. Na tym poddaszu uwagę przyciągają zdecydowanie elementy oświetleniowe. Nowoczesne, żyrandole oraz dopasowane do nich kinkiety w odcieniu złota doskonale korespondują z kolorystyką dominującą w dekoracjach – świeczniku, donicach oraz ozdobach znajdujących się na loftowym stoliku kawowym.

Spokojne szarości w sypialni

Warto również zwrócić uwagę na prywatną przestrzeń sypialnianą, która, w odróżnieniu od reszty mieszkania, jest prawdziwym królestwem uspokajającej szarości. Modułowy zagłówek oraz miękkie tekstylia w postaci poduszek, praktycznej narzuty oraz koca są doskonałym tłem dla światła dziennego wpadającego przez okno. Do tego aranżacyjnego odstępstwa od czarno-białej normy całego projektu zostały przemycone dodatki

Nawet przestrzeń, która na pierwszy rzut oka może wydawać się trudna do zaaranżowania, może pobudzić naszą kreatywność i sprawić, że nieużytkowe poddasze stanie się naszą wymarzoną aranżacją.

Realizacja: YACH, www.yach.pl

Zdjęcia: Anna Laskowska

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także