PARTNER PORTALU
Piękne mieszkanie w Krakowie. Niebieska sofa, białe meble!

Piękne mieszkanie w Krakowie. Niebieska sofa, białe meble!

Autor: Ewa Kozioł
02 sie 2022 14:55

Mieszkanie o powierzchni 99,81 m² znajduje się w Krakowie na Powiślu. Zostało zaprojektowane dla czteroosobowej rodziny. Jest nowoczesne i przytulne, ale przede wszystkim funkcjonalne.

  • Mieszkanie zostało zaprojektowane dla rodziców i dwójki dzieci.
  • Wnętrze urządzone jest nowocześnie, ale przytulnie. 
  • Dominuje tu biel i drewno, które pięknie ożywiają granatowe akcenty.

Mieszkanie zostało dopasowane do potrzeb i stylu życia rodziców oraz dwójki dzieci. Mamy tu wspólną, przestronną część dzienną z salonem, jadalnią i kuchnią, trzy sypialnie, gabinet oraz łazienkę. Taki układ wnętrza w przypadku rodziny jest idealnym rozwiązaniem. Pozwala bowiem na spędzanie czasu wspólnie, a jednocześnie zapewnia odrobinę prywatności zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. 

Wnętrze urządzone jest nowocześnie, ale przytulnie. Dominuje tu biel i drewno, które pięknie ożywiają granatowe akcenty. W tym kolorze jest kanapa w salonie, wysoka zabudowa w kuchni czy płytki w łazience. Naturalne światło wpadające przez duże okna sprawia, że mieszkanie jest bardzo jasne i przestronne. 

Przestrzeń dzienna mimo otwartego charakteru ma wyraźnie wydzielone strefy. Miejsce odpoczynku wyznacza tu wygodna, granatowa sofa ustawiona naprzeciwko ściany, na które znajduje się telewizor. Ścianę z tv pięknie zdobią drewniane listewki połączone z bielą i podwieszaną szafką, także drewnianą. Tuż przy salonie zaplanowano przestrzeń na jadalnię z dużym stołem i dekoracyjnym, wiszącym oświetleniem. Stół i krzesła są drewniane, więc idealnie wpisują się w aranżację strefy wypoczynkowej. Podobnie, jak kolorystyka zaplanowana w kuchni. Tu rządzi biel, którą przełamuje wysoka zabudowa w kolorze granatowym. Kuchnię od salonu i jadalni oddziela półwysep z ustawionymi przy nim hokerami. To świetne rozwiązanie, bo nie zamyka otwartej przestrzeni, a jednocześnie chowa strefę roboczą. Zapewnia też dodatkowe miejsce na odpoczynek.

Sypialnia, podobnie jak strefa dzienna jest bardzo jasna. Projektantka zadbała o jej przytulny, ciepły klimat oraz o miejsce do przechowywania. W tym celu wykorzystała przestrzeń nad łóżkiem, gdzie znajduje się funkcjonalna szafka. W sypialni udało się także wygospodarować powierzchnię na osobną garderobę. W łazience zgodnie z życzeniem właścicieli znalazła się wanną. Białe płytki, którymi wykończone jest wnętrze optycznie powiększają przestrzeń, a niebieskie dodają jej charakteru. 

Autorka projektu: arch. wnętrz Lisa Bachurina, Interior Design, @lisa.bachurina

Meble: Jakub Markiel, Collect Home Design

Zdjęcia: Dominika Wilk Fotografia, www.facebook.com/dominikawilkfotografia

Zobacz także Dom dla rodziny. Szara kuchnia, nowoczesny salon. Ależ piękne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także