PARTNER PORTALU
Piękne mieszkanie w Krakowie. Salon z kuchnią i jadalnią!

Piękne mieszkanie w Krakowie. Salon z kuchnią i jadalnią!

Autor: Ewa Kozioł
01 sie 2022 09:51

Mieszkanie urządzone w stylu mid-country jest jasne i wygodne. We wnętrzu królują naturalne kolory i materiały, które połączone są w piękne, eleganckie kompozycje. Nie brakuje tu także aranżacyjnych smaczków i dobrego designu.

  • Otwarta strefa dzienna określa charakter całego mieszkania. 
  • W salonie uwagę przyciąga mahoniowa komoda rtv. To ponadczasowy mebel nawiązujący stylistyką do lat 50/60 ubiegłego wieku.
  • W jadalni główne miejsce zajął piękny, masywny stół z ciemnego drewna w komplecie z krzesłami marki Fameg Alora w oliwkowej, aksamitnej tkaninie.
  • Białe meble w kuchni nie dominują we wnętrzu, są natomiast tłem dla salonowej aranżacji.

– Przy projektowaniu apartamentów inwestycyjnych konsekwentne trzymanie się założonego budżetu to połowa sukcesu. Jednocześnie niezwykle ważna jest funkcjonalność i wygoda przyszłych gości. Takie założenia postawił przed nami inwestor – marka Exclusive Aparthotel, specjalizującej się w butikowych hotelach apartamentowych – opowiada projektantka Dominika Guca-Krawczyk. Efekt? Wnętrze dostosowane do potrzeb przyszłych odbiorców w stylu mid-century 

Otwarta strefa dzienna

Otwarta strefa dzienna określa charakter całego mieszkania. Jest przestronna i bardzo wygodna. W salonie uwagę przyciąga mahoniowa komoda rtv wykonana według projektu Dominiki Guca-Krawczyk. To ponadczasowy mebel nawiązujący stylistyką do lat 50/60 ubiegłego wieku. Długa, pojemna, prosta forma w połączeniu z eleganckim wykończeniem tworzą absolutnie wyjątkową kompozycję. Na niej ustawione zostały dodatki w stylu mid-century – oryginalne patery i kamionkowe butle kupione w sklepie z antykami. Do mahoniowej komody idealnie pasuje fotel Vassily chair zaprojektowany przez Marcela Breuera dla marki Knoll. 

Zdjęcie: ONI Studio

W jadalni główne miejsce zajął piękny, masywny stół z ciemnego drewna w komplecie z krzesłami marki Fameg Alora w oliwkowej, aksamitnej tkaninie. Na stole zwraca uwagę bardzo ciekawa praca Jacka Budzowskiego, artysty ceramika z Lanckorony. Misa ma piękny, organiczny kształt. Wygląda niezwykle efektownie. 

Miejsce na kuchnię w otwartej strefie dziennej zaplanowano na jednej ścianie. Białe meble nie dominują we wnętrzu, są natomiast tłem dla salonowej aranżacji. Kuchnia jest niewielka, ale bardzo funkcjonalna i wygodna. Duża lodówka w stylu vintage oraz drobne sprzęty marki Smeg doskonale wpisują się w tę przestrzeń.

Zdjęcie: ONI Studio

Ważnym dodatkiem do naturalnych kolorów zastosowanych w przestrzeni dziennej są także elementy w kontrastowych zestawieniach. Tu uwagę przyciąga dywan znaleziony w jednym ze skandynawskich sklepów czy 

Jasna sypialnia, czarno-biała łazienka

W sypialni urządzonej w jasnych kolorach rządzi minimalizm. Centralnym punktem pomieszczenia jest duże łóżko robione na zamówienie, pokryte tkaniną boucle oraz lniana pościel. Szafka nocna z drewna czeczotowego oraz stolik w rzeźbiarskiej formie, to ciekawe akcenty w tej naturalnej sypialni. W graficznej czarno-białej łazience projektantka postawiła przede wszystkim na funkcjonalne rozwiązania. Komfort i wygodę zapewnia między innymi wykonana na zamówienie kabina prysznicowa.

Zdjęcie: ONI Studio

Autorka projektu: Dominika Guca-Krawczyk, Magdalena Załoga, The Line Studio, www.thelinestudio.pl

Zdjęcia: ONI Studio

Zobacz także Dom dla rodziny. Szara kuchnia, nowoczesny salon. Ależ piękne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także