×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Piękne mieszkanie w Warszawie. Elegancka kuchnia, nowoczesny salon. Świetne wnętrze!

Piękne mieszkanie w Warszawie. Elegancka kuchnia, nowoczesny salon. Świetne wnętrze!

Autor: Ewa Kozioł
22 maj 2023 15:35
Aktualizacja: 25 maj 2023 09:48

Mieszkanie o powierzchni 130 m2 znajduje się w Warszawie. Jest nowoczesne, designerskie i minimalistyczne. We wnętrzu każdy element wyposażenia, w sposób subtelny, zwraca na siebie uwagę. Oprawę stanowią dla nich stonowane, przytulne, ciepłe kolory i światło.

  • Mieszkanie po wprowadzonych zmianach ma bardzo wygodny układ wnętrza. 
  • Podstawę kolorystyczną stanowi we wnętrzu biel, stonowane szarości i beż, przełamane zdecydowaną czernią.
  • We wnętrzu zastosowano nieszablonowe rozwiązania. Znajdziemy tu marmurowe okładziny ścienne, przestrzenne panele fornirowe oraz stiukowe ozdoby.

Mieszkanie jest kwintesencją tego, co dziś króluje na największych światowych wybiegach aranżacyjnej mody. U jego podstaw leżą inspiracje przywiezione z Mediolanu – kolebki sztuki, designu, wzorniczych trendów. Drzwi do wnętrza otwiera nam geometria – prezentująca swoją doskonałość w prostych i obłych liniach, kontrastach form, wyrazistych kątach i miękkich półokręgach. Tu każdy element wyposażenia zwraca na siebie uwagę – a robi to w sposób subtelny i nienachalny. Oprawą są stonowane, przytulne, ciepłe barwy – i światło – główny scenograf aranżacji.

Luksus i elegancja w salonie, kuchni, sypialni

Mieszkanie to przykład realizacji o wysokim standardzie materiałowym i designerskim. Z założenia miało być uniwersalne i ponadczasowe, ale zdecydowanie „inne”. By ten cel osiągnąć, zbudowano niezwykłe w swojej efektowności kompozycje barw, kształtów i światła, zmieniające dostępną przestrzeń w jedyne w swoim rodzaju arcydzieło aranżacyjnej sztuki użytkowej.

W podstawie kolorystycznej użyto bieli, stonowanych szarości i beżu, łamiąc ich spokój zdecydowaną czernią. W wykończeniu zastosowano nieszablonowe rozwiązania – marmurowe okładziny ścienne, przestrzenne panele fornirowe oraz stiukowe ozdoby o kształtach i strukturach wydobywanych grą strategicznie umieszczonych źródeł światła. Sprzęty i meble są niczym futurystyczny sen. Niby proste, ale niezwykłe, bawiące się geometrycznymi liniami, miękkimi obłościami, łukami, podświetleniami i przezroczystościami, które z mebli przemieszczają się w totalnie zaskakujące formą świetlne instalacje sufitowe. Całość, wysmakowana w swojej prostocie, przekłada się na unikatowy efekt komfortowego luksusu.

Wygodny układ wnętrza

Mieszkanie o powierzchni 130 metrów wyznaczało szereg wyzwań aranżacyjnych – jednym z nich było wizualne wydzielenie stref funkcjonalnych w dużym pomieszczeniu dziennym, innym – stworzenie strefy wejścia tam, gdzie brak tradycyjnego przedpokoju. To zabiegi, które pozwoliły wykreować zachwycającą swoją otwartością, pozbawioną granic przestrzeń do codziennego życia, relaksu oraz spotkań. Przemiany objęły również garderobę, wcześniej przechodnią, którą zintegrowano z sypialnią oraz wypełniono unikatową, dekoracyjną zabudową.

Nowoczesny design 

Salon z kuchnią, 3 pokoje, przestronny hol z garderobą, dwie łazienki rozmieszczone na niemal 130 metrach kwadratowych – każda z tych stref to jedyny w swoim rodzaju pokaz nowoczesnego designu. Meble wykonane na wymiar, dedykowane okładziny, subtelny artyzm sprzętów użytkowych czynią z apartamentu przestrzeń z jednej strony pokazową, z drugiej – wręcz stworzoną do życia. Urządzono go z myślą o wynajmie dla klienta biznesowego i jako takie spełnia wszystkie warunki lokalizacyjne i estetyczne, stanowiąc zarazem unikatowy przykład mistrzowskiego designu, czerpiącego z nowoczesnych trendów to, co najciekawsze i najbardziej wypełnione smakiem.

Wyzwania we wnętrzu

• Wydzielenie stref w dużej przestrzeni salonu i kuchni z pozostawieniem otwartej przestrzeni.

• Pomimo braku typowego przedpokoju w mieszkaniu – stworzenie strefy wejścia z siedziskiem i tapicerką przechodzącą do salonu.

• Połączenie istniejącej wcześniej przechodniej garderoby i łazienki z sypialnią główną.

• Stworzenie dekoracyjnych zabudów garderoby w sypialni.

Ciekawe rozwiązania

• Obłożenie kamieniem naturalnym (marmur paonazzo) ściany w salonie przy biblioteczce i ściany pod TV.

• Lustra brązowe na frontach szafki RTV i ścianach.

• Dekoracyjne panele fornirowane z podświetleniem LED.

• Ozdobny detal z płyciną na ścianie w salonie i w kuchni oraz we frontach biblioteczki nawiązujący do kształtów klatki schodowej inwestycji.

Materiały i produkty użyte w projekcie

• Armatura – Tres

• Ceramika – Villeroy & Boch

• Kabina prysznicowa – Radaway

• Deska podłogowa – Jawor Parkiet

• Płytki – Tubądzin

• Blat w kuchni – Dekron, Imar

• Kamień naturalny na ścianie w salonie i pod TV – marmur paonazzo, Imar

• Lampy spotowe – Labra

Projekt wnętrza: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Zdjęcia: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Zobacz także Małe mieszkanie w Krakowie. Nowoczesna kuchnia i salon. Pięknie urządzone 45 m2!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także