PARTNER PORTALU
Piękne mieszkanie w Warszawie. Przytulny salon, drewno w kuchni!

Piękne mieszkanie w Warszawie. Przytulny salon, drewno w kuchni!

Autor: Ewa Kozioł
12 wrz 2022 14:56

Mieszkanie na warszawskim Mokotowie zaprojektowane zostało dla pary. Jest jasne i przytulne, wygodne i funkcjonalne. Połączenie wzorzystej tapety, rattan i dekoru lastryko sprawia, że wakacyjny klimat czuć tu przez cały rok.

  • Strefa wypoczynku skupiona jest przede wszystkim przy wygodnej sofie od Nobonobo oraz ciekawej zabudowie pod wymiar ściany telewizyjnej.
  • W kuchni rattan pojawia się na frontach szafek wiszących w sąsiedztwie płytki lastryko zastosowanej przy blacie roboczym.
  • Połączenie drewna i czerni, pojawiające się na zabudowie meblowej w łazience, dodaje jej charakteru, jak i ciepła.
  • Ściany w holu zdobi sztukateria malowana w kolorze szałwii.

Mieszkanie miało być naturalne i zdecydowanie wyróżniać się spośród innych propozycji na rynku inwestycji. Układ funkcjonalny musiał być także doskonale przemyślany i skierowany na dużą ilość miejsc do przechowywania.

Wyzwania przy projektowaniu

Z uwagi na dość trudny układ funkcjonalny należało dobrze przemyśleć strefę dzienną, tak aby łączyła ze sobą funkcję kuchni, jadalni oraz miejsce wypoczynku, a następnie ograć powyższe założenia niebanalnym designem. Poza tym przestrzeń kuchnia musiał być maksymalnie funkcjonalna z uwagi na jej niewielki metraż.

Ciekawa zabudowa w strefie wypoczynku

Strefa wypoczynku skupiona jest przede wszystkim przy wygodnej sofie od Nobonobo oraz ciekawej zabudowie pod wymiar ściany telewizyjnej. Jest ona utrzymana w strukturze drewna z lamelami oraz lustrem, które odbija piękną zabudowę kuchenną lub ciekawy korytarz z akcentem w kolorze szałwii. Dopełnienie zabudowy stanowi witryna z rattanowym frontem doskonale komponujące się z deską na podłodze od Jawor-Parkiet Dąb Warsaw Simply Floor.

W portalach z paneli rattanowych umiejscowiony został obraz, który tworzy wysokiego gatunku tapeta Inkiostro Bianco kolekcja Inediti Seria 02 z egzotycznym motywem. Ciekawe są także meble utrzymane w stylu naturalnym – krzesło Kos od marki Nurt czy stół z Fameg. Klimat strefy dziennej podkreślają lampy w stylu boho od Market Set z serii Singapour.

Modne płytki lastryko w kuchni

Niewątpliwie królem tego mieszkania jest rattan o niebanalnym zastosowaniu. W kuchni pojawia się na frontach szafek wiszących w sąsiedztwie płytki lastryko zastosowanej przy blacie roboczym oraz podłodze o ciekawej kolorystyce – nucie beżu, bieli, szarości i pomarańczu Tubądzin Macchia Beige. Ściana z zabudową kuchenną stanowi ciekawą kompozycję – drewniana struktura szafek została także powtórzona w okładzinie ściennej szachtu, co jest mocnym akcentem całej strefy dziennej. 

Czerń i drewno w łazience z prysznicem

Łazienka nawiązuje do estetyki pozostałych pomieszczeń. Użycie jednego rodzaju płytki, wspomnianej już propozycji od Tubądzin, pozwoliło na mocniejszy kolor na ścianie. Połączenie drewna i czerni, pojawiające się na zabudowie meblowej, dodaje wnętrzu zarówno charakteru, jak i ciepła. Najważniejszą zaletą łazienki jest maksymalne przestrzeni, dzięki czemu udało się wygospodarować dużą ilości miejsca na przechowywanie.

Produkty wykorzystane w projekcie

  • Podłoga – Jawor-Parkiet
  • Zabudowa meblowa – Deer Wood Pracownia Stolarska
  • Płytki – Tubądzin
  • Sofa – nobonobo
  • Stół i krzesła – Euforma – wnętrza Made in Poland
  • Lampy – 9design

Projekt wnętrza: Paula Amonowicz, Pracownia Architektury Wnętrz Deer Design, www.deerdesign.pl

Zdjęcia: Zagórny Studio

Zobacz także 120-metrowy dom pod Gdańskiem. Przytulny salon, elegancka kuchnia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także