PARTNER PORTALU
Piękne otwarte wnętrze. Apartament w kamienicy po gruntownej metamorfozie!

Piękne otwarte wnętrze. Apartament w kamienicy po gruntownej metamorfozie!

Autor: Katarzyna Masłowska
23 kwi 2019 10:13

Mieszkanie przy ul. Ogrodowej w Lublinie, to przykład kompletnej rewolucji we wnętrzu. Nieruchomość usytuowana w kamienicy z początku XX wieku. Budynek już od wejścia urzeka przestronnym, wysokim holem i piękną klatką schodową.

Właściciel mieszkania ceni klasę i komfort. Uwielbia podróże po świecie. Początkowo Inwestor zakładał niewielkie zmiany we wnętrzu, poprawienie komfortu czy dodanie nowoczesności, jednak po pierwszej rozmowie na temat koncepcji przychylił się do całkowitej rewolucji.

Metamorfoza tego wnętrza objęła całość, usunięto wszystko, co tylko było możliwe – ściany, posadzki, instalacje. W efekcie rozbiórek otworzyła się nowa przestrzeń – jasna, wysoka, pełna możliwości. Tradycyjne rozkładowe, źle doświetlone mieszkanie, z wąskim korytarzem i ciasnymi pomieszczeniami zostało przemienione w przestronne wnętrze.

Zobacz także: Dom dla rodziny. Zobacz projekt 130-metrowego domu

Zaprojektowano otwarty pokój dzienny z lekko wydzielonym aneksem kuchennym, przestronną sypialnię i minimalistyczną łazienkę. Połączenie otwartego układu funkcjonalnego z nowoczesnym, eleganckim wystrojem pozwoliło uzyskać przepiękny apartament o powierzchni 50 m2.

Koncepcja aranżacji estetycznej stawiała od początku na „współczesną elegancję”. Posadzki wykończono dębowym parkietem i elegancką płytką, przypominająca lawę wulkaniczną. Ściany ozdobił włoski tynk dekoracyjny zbliżony do betonu. Zaprojektowano prostokreślne zabudowy meblowe, konsekwentnie wypełniające, niegdyś niewykorzystane ściany. Dobrano eleganckie i wygodne wypoczynki, wplatając kolor słońca w wyrafinowane grafitowo – dębowe wnętrze. Inwestor ceni jakość, więc przy doborze materiałów nie było miejsca na substytuty. Wykorzystano naturalne materiały: drewno dębowe, spiek kwarcowy, mosiądz, miedź, dużo luster i szkła.

Zachowano spójność całej aranżacji, wyodrębniając przy tym poszczególne funkcje w mieszkaniu. Przedpokój, choć niewielki wydziela tapicerowane siedzisko i komin stanowiący serce mieszkania. Przy strefie wejścia ulokowana jest malutka łazienka. Proste pomieszczenie ozdabia zjawiskowa ściana wykonana z włoskiej mozaiki pokrytej blachą mosiężną.

Kuchnia – połączenie grafitowych lakierowanych frontów z rudo-brunatnym spiekiem kwarcowym – dopełnione oświetleniem stanowi niepowtarzalną całość. Kuchnia i przedpokój stanowią granicę strefy magmowej płytki, za nią wraz z pięknym dębowym parkietem zaczyna się część dzienna mieszkania. Zabudowa meblowa przedpokoju przechodzi płynnie w aranżację salonu. Wykończoną drewnem wnękę telewizyjną ozdabia witrynka wykonana z blachy miedzianej. Jest w niej miejsce szczególne – na pamiątki z podróży.

To Cię zainteresuje: Mały domek. Zobacz projekt 54 metrów

Za półwyspem kuchennym, kryjącym obszerny barek, usytuowano drewniany stół i wygodne popielate fotele. Złocista kanapa i bursztynowy żyrandol są wiecznym słońcem dla tego wnętrza. Drzwi do sypialni skryto w tynku dekoracyjnym. Pomieszczenie poza spójną kolorystyką wyróżnia dużo luster, zarówno na garderobie, jak i na ścianie w osi wejścia, centralnie usytuowane tapicerowane łóżko dzieli pokój na cześć garderobiana i biurową z biblioteczką, biurkiem i złocistym fotelem do czytania.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także