Piękne, przytulne wnętrze - zobacz realizację z Wrocławia

Piękne, przytulne wnętrze - zobacz realizację z Wrocławia

Autor: Katarzyna Masłowska
20 cze 2017 09:00

Piękne wnętrze 80-metrowego mieszkania wypełnia światło. To zasługa funkcjonalnie zaprojektowanej przestrzeni, jak również zastosowanych materiałów wykończeniowych i dekoracji. Zobaczcie sami!

Na powierzchni 80 metrów kwadratowych dwupoziomowego mieszkania zadbano o odpowiednią ilość pomieszczeń użytkowych i wydzielenie przestrzeni dla rodziny. Optymalny projekt, pozwolił na wydzielenie trzech sypialni, dwóch łazienek, strefy gabinetu oraz części dziennej z otwartą kuchnią i salonem.

Biel i drewno

Białe ściany, meble i podłoga (z żywicy cementowej), nadając pomieszczeniom elegancji i lekkości, nawiązując do koloru elewacji i wspólnych części budynku. 

Użyta w tej realizacji sklejka ładnie łączy się z bielą i sprawia, że wnętrze jest przyjazne i ciepłe. Łączące funkcjonalność i styl drewniane ramy, zastosowane w każdym z pomieszczeń, mieszczą w sobie wbudowane meble i blaty.

Czytaj także: Modny salon: 20 wnętrz z polskich domów

Cała zabudowa kuchenna została wysunięta o głębokość szafek górnych i zabudowana szafkami przesuwnymi do samego blatu. Rozwiązanie takie sprawiało, przeznaczenie dużej przestrzeni na sprzęty kuchenne a jednocześnie nie ograniczyło miejsca do gotowania.

Modne oświetlenie

Jak w każdym mieszkaniu kluczową rolę odgrywa oświetlenie. W tym wnętrzu zastosowane zostały dwa rodzaje opraw.

Światło ogólne emitowane jest z niewidocznych na pierwszy rzut oka opraw w suficie, a światło dekoracyjne to ażurowe, efektowne, czarne oprawy. Zastosowanie takiego rozwiązania, pozwala na eleganckie złamanie białej konwencji ścian i podłóg.

Schody jako ozdoba

Minimalistyczna klatka schodowa prowadząca na wyższy poziom, jest jak w każdym dwupoziomowym mieszkaniu, elementem najbardziej przyciągającym wzrok. Stopnie oraz ściany pokryte są jednym materiałem (sklejką), tworząc drewnianą ramę odcinającą się w białej przestrzeni.

Miejsce pod schodami, wykorzystane zostało na małe pomieszczenie gospodarcze, w którym znalazły miejsce lodówka oraz dodatkowe szafki, które eliminują potrzebę dodatkowych mebli w salonie.

Prezentowana realizacja jest wzorem optymalizacji przestrzeni mieszkalnej dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań z zakresu sztuki projektowania oraz designu. Należy również wspomnieć o zastosowanych rozwiązaniach materiałowych i wykończeniowych, które również przeszły sito optymalizacji w tym przypadku kosztowej.

Mieszkanie posiada też 20 m2 tarasu na ostatniej kondygnacji budynku z widokiem na rzekę, balkony w górnych sypialniach, balkon w salonie 10 m2.

Informacja o inwestycji

Kurkowa 14 to doskonale zlokalizowany nowoczesny budynek w przyjaznym otoczeniu nadodrzańskich bulwarów, którego architektura wpisuje się w najnowsze światowe trendy. To inwestycja francuskiej firmy deweloperskiej Nacarat. Budynek wraz z sąsiadującym biurowcem Dubois 41 zaprojektowało uznane, wrocławskie biuro architektoniczne Maćków Pracownia Projektowa.

Kurkowa 14 została uznana za najładniejszy budynek mieszkalny Wrocławia w 2015 r. - pierwsze miejsce w konkursie Piękny Wrocław.

 

Zdjęcia: Stanisław Zajączkowski / Zajaczkowski Photography

Projekt Wnętrza: pracownia 3XA

Wystrój wnętrza: 3XA, MR PR

Projekt budynku: Maćków Pracownia Projektowa

Źródło: Nacarat Polska / Kurkowa 14

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także