×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Piękne wnętrze w jasnych kolorach. Nowoczesne i przytulne!

Piękne wnętrze w jasnych kolorach. Nowoczesne i przytulne!

Autor: Ewa Kozioł
06 gru 2022 17:04

Ten dom został zbudowany nie na rok czy dwa, ale na lata. Wnętrze jest nowoczesne, pełne prosty form, ale też ciepłe i naturalne. Ponadczasowe elementy wyposażenia piękne wpisują się w jasną aranżację, a wysokiej jakości materiały nadają jej szlachetności.

  • Dom urządzony jest nowocześnie, ale przytulnie. Drewno i jasne kolory pięknie korespondują z lasem otaczającym budynek. 
  • We wnętrzu znajduje się niewielka liczba mebli. Mamy tu głównie szafy wnękowe i ukryte garderoby.
  • Sercem otwartej części dziennej jest kuchnia. Właścicielce zależało na wysokim komforcie pracy – stąd sześciopalnikowa kuchenka, ogrom szuflad i szafek oraz granitowe blaty
  • W salonie komfortowy, spokojny odpoczynek zapewnia duży, wygodny narożnik w białym kolorze, który perfekcyjnie pasuje do drewnianej oraz do jasnych ścian.

Parterowy dom położony jest w okolicach Grodziska Mazowieckiego, na skraju lasu widocznego przez duże okna. – Głównym celem w tej realizacji było udomowienie minimalizmu. Wnętrze jest czyste, wypełnione prostymi formami, ale też ciepłe i naturalne, korespondujące z lasem otaczającym budynek – opowiada architekt Jacek Kamiński. To dom, w którym właścicielka ma się czuć dobrze przez lata – ponadczasowe elementy wyposażenia nie zaczną drażnić oka, a wysokiej jakości materiały będą się szlachetnie starzały.

Nasycenie wnętrza szafami wnękowymi i umiejscowienie za ukrytymi drzwiami garderób sprawiło, że w domu znajduje się niewielka liczba mebli, które znacznie bardziej przykuwają uwagę. – Postawiliśmy na proste, ale dość rzeźbiarskie formy w naturalnym drewnienie i tkaninach, aby stworzyć atmosferę relaksu – mówi projektant. Pomieszczenia ożywione zostały kolorowymi dodatkami – w sypialni jest to oryginalna tapicerka fotela, która współgra ze wzorem parkietu na podłodze, natomiast w gabinecie bordowe krzesło, wybijające się z naturalnej i spokojnej palety barw.

Sercem otwartej części dziennej jest kuchnia. Właścicielce, która jest pasjonatką gotowania, zależało na wysokim komforcie pracy – stąd sześciopalnikowa kuchenka, ogrom szuflad i szafek, a także bezproblemowe w użytkowaniu przestronne, granitowe blaty. W salonie zaplanowano miejsce na komfortowy, spokojny odpoczynek. Zapewnia go duży, wygodny narożnik w białym kolorze, który perfekcyjnie pasuje do drewnianej podłogi ułożonej w jodełkę oraz do jasnych ścian.

Łazienka gościnna jest kontynuacją stylu widocznego w otwartej strefie dziennej i sypialni, jednak w znacznie mocniejszym i skontrastowanym wydaniu. Wysokiemu i dość wąskiemu pomieszczeniu architekt chciał nadać wyraźniejszą strukturę – stąd pojawił się tu prosty blat biegnący przez całą długość łazienki z dużym lustrem oraz ciemna podłoga skontrastowana z jasnymi, delikatnie ryflowanymi płytkami na ścianach.

Łazienka przy sypialni ma znacznie bardziej nastrojowy, wręcz romantyczny charakter. Zielone, postarzane płytki zestawione są z armaturą w kolorze zgaszonego złota. Pojawiające się w pomieszczeniu kształty są miękkie i obłe, co nadaje mu intymną atmosferę.

Projekt: Jacek Kamiński, www.jacekkaminski.com

Zdjęcia: Jakub Nicieja, www.nicieja.pl

Zobacz także Mieszkanie dla rodziny. Nowoczesny salon, elegancka kuchnia. Piękne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także