×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Piękne wnętrze w stylu soft loft - tak połączysz drewno i czerń

Piękne wnętrze w stylu soft loft - tak połączysz drewno i czerń

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
23 wrz 2019 09:30
Aktualizacja: 24 wrz 2019 09:07

W tym warszawskim mieszkaniu proste formy, geometryczne wzory, czarne dodatki i drewno wzajemnie się przeplatają, tworząc spójną i harmonijną kompozycję.

O tym, że loftowy styl i naturalne drewno pięknie się uzupełniają, wiedzą dobrze architekci pracowni Deer Design. Projektując ten apartament postanowili złagodzić surowość industrialnego klimatu ciepłem jasnego drewna. W rezultacie powstało piękne mieszkanie, którego wystrój kryje wiele praktycznych i pomysłowych rozwiązań oraz bardzo ciekawe, oryginalne elementy, nadające smak całości. 

Zobacz też inne projekty pracowni Deer Design

Jednym z nich jest stół w strefie jadalni, pięknie wyeksponowany na tle neutralnych białych ścian części dziennej. Jego blat wykonano z pokrytego żywicą drewna pozyskanego z ponad stuletniej podlaskiej chaty. Dlatego poza swoją praktyczną funkcją oryginalny mebel pełni także niebagatelną funkcję dekoracyjną.

Otwarta choć zamknięta

Uwagę zwraca również kuchnia, nietypowo oddzielona od salonu i jadalni szklaną ścianką z czarnymi szprosami. Takie rozwiązanie pozwoliło zamknąć przestrzeń, jednocześnie nie ograniczając widoku z kuchni na salon i swobodnego przepływu światła pomiędzy pomieszczeniami. Doświetlona naturalnym światłem kuchnia, mimo czarnej zabudowy, nie jest ciemna i przeładowana.

To też Cię zainteresuje: Przytulne mieszkanie na warszawskim Żoliborzu. Zobacz piękne wnętrze 

Dobrze zbalansowane kolory odnajdziemy też w sypialni, która dzięki wprowadzeniu drewna i dodatków w kolorze brudnego różu nabrała przytulności. Wykonana na wymiar zabudowa ściany za łóżkiem płynnie przechodzi w biurko, tworząc wygodne miejsce do pracy przy oknie. Łazienka również nawiązuje stylistyką do pozostałych pomieszczeń. Proste, utrzymane w loftowej estetyce formy, podporządkowane są przede wszystkim funkcji i wygodzie użytkowania.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także