×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Piękne wnętrze - zobacz apartament w stylu glamour

Piękne wnętrze - zobacz apartament w stylu glamour

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
19 gru 2018 10:43

Czystość, połysk, biel i splendor - oto główne wyznaczniki aranżacji tego krakowskiego apartamentu. Projekt wnętrza w stylu glamour został stworzony dla projektantów mody.

Aby dostosować mieszkanie do potrzeb i wymagań inwestorów, wnętrze przeszło gruntowny remont. Pierwotnie składało się z trzech osobnych pokoi, salonu z aneksem kuchennym i dwóch osobnych, położonych dość blisko siebie łazienek. W wyniku modernizacji powstał apartament, wyraźnie podzielony funkcjonalnie na część ogólnodostępną i prywatną.

Otwartą strefę dzienną tworzy salon, jadalnia, kuchnia i łazienka dla gości. Na pograniczu strefy prywatnej i ogólnodostępnej ulokowano gabinet. Przestrzeń prywatna to sypialnia gospodarzy, a także łazienka i garderoba, dostępne z sypialni.

Zobacz też: Piękne mieszkanie w skandynawskim stylu – udana metamorfoza

Wszystkie pomieszczenia tworzą harmonijną kompozycję, konsekwentnie utrzymaną w stylistyce glamour. Królują tu fazowane lustra i lśniąca biel. Takie połączenie daje wrażenie przestronności. Wysmakowane i pełne elegancji wnętrza pozwalają złapać oddech. Wypełniające przestrzeń obrazy, rzeźby i bibeloty powstały na zamówienie, według wizji projektantki - Anny Kosmali. Ekskluzywne, miękkie tkaniny w stonowanych, jasnych barwach poprzetykane niebieskimi akcentami kolorystycznymi, a także stylizowane lampy budują nastrój i doskonale dopełniają wnętrze.

Zastosowane w apartamencie elementy ceramiki - mozaiki, dekoracyjne listwy ścienne i przysufitowe pełnią funkcję estetyczną i praktyczną, wyznaczając w przestrzeni poszczególne strefy. Zaakcentowany czarnym marmurem biokominek, wpisany w stylowy kształt całej obudowy, uzupełnia funkcję salonu. W przypadku tego apartamentu projektantce udało się połączyć poczucie luksusu z jednoczesną przytulnością. Właściciele mieszkania komfortowo wypoczywają tu po wytężonej pracy w swojej pracowni.

Projekt Anny Kosmali zwyciężył w konkursie Studia Dobrych Rozwiązań „Dobrze Mieszkaj – Najlepsze Projekty” - edycja małopolska.

Zobacz inne projekty nagrodzone w konkursie

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także