Piękny dom w Józefowie. Nowoczesny salon, biała kuchnia. Zobacz rodzinne wnętrze!

Piękny dom w Józefowie. Nowoczesny salon, biała kuchnia. Zobacz rodzinne wnętrze!

Autor: Ewa Kozioł
17 cze 2022 10:18

Rodzinny dom w podwarszawskim Józefowie ma powierzchnię 160 m2. Architekt Renata Blaźniak-Kuczyńska urządziła go w stylu przytulnego minimalizmu. Postawiła na naturalne materiały i jasne kolory z neutralnej palety bieli i szarości. Pięknie!

  • Piętrowy dom o powierzchni 160 m2 został zaprojektowany dla trzyosobowej rodziny.
  • Wnętrze jest minimalistyczne i przytulne zarazem. 
  • W domu dominują naturalne materiały oraz kolory z neutralnej palety bieli i szarości.
  • Otwarta przestrzeń parteru łączy funkcję kuchni, jadalni i salonu.

Dom o nowoczesnej, geometrycznej bryle znajduje się w podwarszawskim Józefowie. Otoczony jest  pięknym, sosnowym lasem, który w okresie przedwojennym słynął z licznych uzdrowisk. Ma powierzchnię 160 metrów kwadratowych i posiada dwie kondygnacje: parter i piętro. Wnętrze zostało zaprojektowane w stylu „przytulnego minimalizmu”. Jest nowocześnie, ale ciepło i rodzinnie. – Właścicielom zależało na nowym otwarciu. To nowy dom nowej rodziny. Najmłodszy członek rodziny na początku prac projektowych był jeszcze w brzuchu mamy – wspomina Renata Blaźniak-Kuczyńska. 

We wnętrzu dominują naturalne materiały oraz spokojne kolory z neutralnej palety bieli i szarości, będące przeciwwagą dla zieleni, którą otoczony jest dom. 

– Od początku było wiadomo, że w domu znajdą się drewniane schody dywanowe oraz tynk dekoracyjny na wysokiej klatce schodowej. W kolejnych fazach projektowych materiał ten został przewidziany także na ścianę kominkową w salonie, niezabudowaną ścianę w kuchni i za telewizorem. Stawni ponadto główny motyw dekoracyjny w sypialni – mówi projektantka. Obudowę kominka i kuchenne blaty zdobi naturalny kamień, który nadaje wnętrzu klasy i nieco bardziej ekskluzywnego charakteru. 

Otwarta przestrzeń: salon z kuchnią i jadalnią

Otwarta przestrzeń parteru łączy funkcję kuchni, jadalni i salonu. Jest jasna i bardzo wygodna. Każda ze stref mu tu swoje określone miejsce. Centralnym punktem otwartego wnętrza jest duży, rozkładany stół jadalniany ze ścianą kominkową z asymetrycznie ulokowanym biokominkiem. W salonie zaplanowano miejsce na narożną sofę. Można na niej komfortowo odpocząć przy dobrym filmie lub poleżeć i przez duże okna podziwiać widok na ogród. Kuchnia z wyspą jest duża i zaplanowana tak, aby zapewnić przestrzeń na przechowywanie i przyjemne przygotowywanie posiłków. Przy wyspie ustawiono hokrey, które z kolei zapewniają miejsce na chwilę odpoczynku czy wypicie porannej kawy.

Sypialnia z motywem księżyca

Sypialnia to pokój „księżycowy”. Króluje tu mural z motywem księżyca wykonany w technice tynku dekoracyjnego oraz duże lustra, stanowiące ramę dla łóżka, w których w nocy odbija się prawdziwy księżyc widoczny za oknami. W sypialni znajduje się również podręczna szafa pani i pan domu. 

Dwie łazienki 

W domu znajdują się dwie łazienki. Na dole mamy przestronne wc z funkcją prysznica. Na górze zaś projektantka zaprojektowała dużą, rodzinną łazienką z prysznicem, wanną wolnostojącą i dwoma umywalkami. W obu pomieszczeniach zastosowano te same płytki marki Tubądzin, ale w dwóch różnych odcieniach. Na dole gres jest szary, a na górze – grafitowy.

Pojemne garderoba

Garderoba jest na tyle duża, że mieści w sobie również pralkę i suszarkę. To osobne pomieszczenie, które pierwotnie miało służyć jako łazienka przy sypialni właścicieli. Wygrała jednak koncepcja pojemnej garderoby, dzięki czemu w domu właściwie niepotrzebne są wolnostojące meble czy dodatkowe szafy. 

Autorka projektu: Renata Blaźniak-Kuczyńska, Renee's Interior Design, www.reneesinteriordesign.pl

Zdjęcia: Marta Behling/Pion Poziom Fotografia Wnętrz

Zobacz także 80-metrowe mieszkanie w Warszawie. Drewniane lamele i granatowa sofa!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także