WIADOMOŚCI

Piękny, naturalny dom nad morzem. Świetny projekt z Hiszpanii!

Autor: Justyna Łotowska Dodano: 22-02-2022 20:26 | Aktualizacja: 27-06-2022 13:00

Ten piękny dom w naturalnym stylu znajduje się na hiszpańskim wybrzeżu Costa Brava. Za projekt wnętrz odpowiadała architektka Susanna Cots, która stworzyła prawdziwą oazę relaksu!

Projekt wnętrz domu to twórczy miks minimalistycznych detali, kolorów ziemi i niezwykłych faktur. W załżeniu wystrój miał uzupełniać to, co jest w tym domu najcenniejsze - wspaniałe naturalne oświetlenie. Dlatego projektantka otworzyła wnętrza, by do środka wkroczył ogród. 

Biel - znak rozpoznawczy Susanny Cots - wycisza dialog nawiązany między różnymi odcieniami detali, takimi jak odcienie miedzi, kolory ziemi i faktury skóry z mebli, które Susanna Cots zaprojektowała wyłącznie dla tego domu. Podobnie jest w kuchni i łazience - oba pomieszczenia są białe, z miedzianymi detalami. 

W pokojach na górze zachwyca jasny rysunek dębu. W dużej sypialni, z kominkiem i miejscem do pracy, zastosowano te same miedziane detale, co na parterze.

W otwartym salonie z kuchnią i jadalnią zachwyca geometryczna sofa zaprojektowana przez Susannę Cots i wyprodukowana przez Flexiform; ciekawy barek śniadaniowy, oryginalne detale szuflad i tapicerowane stołki w kuchni. Warto zwrócić też uwagę na miedziane baterie Gessi pasujące do lamp czy wieszaki na ręczniki... wszystkie te elementy wyposażenia służą jednemu głównemu celowi: dobremu samopoczuciu mieszkańców tego domu. 

Susanna Cots swoje studio założyła w 2001 roku w Katalonii. W miarę jak jej prace stawały się coraz bardziej rozpoznawalne na całym świecie, w 2014 r. otworzyła drugie studio w Hongkongu. Prace projektantki zostały uhonorowane prestiżowymi międzynarodowymi nagrodami, takimi jak German Design Awards (Niemcy, 2020), Luxury Lifestyle Awards i Lux Life (Anglia, 2017 i 2018) oraz Idea Top Awards (Chiny, 2012 i 2013). Została również finalistką nagród Society of British Interior Design SBID Awards, Porcelanosa Interiors Awards, Międzynarodowych Targów Mebli Współczesnych w Nowym Jorku (ICFF) oraz FAD Awards w Barcelonie.

Projekt wnętrz: Susanna Cots Interior Design

 

 

(20 zdjęć)
W projekcie wykorzystano biel i kolory ziemi. Naturalny dom w Hiszpanii. Projekt wnętrz: Susanna Cots Interior Design