PARTNER PORTALU
Przebudowa domu w Kiekrzu. Zobacz jak zmieniło się ponad 100-metrowe wnętrze

Przebudowa domu w Kiekrzu. Zobacz jak zmieniło się ponad 100-metrowe wnętrze

Autor: Katarzyna Masłowska
29 maj 2019 10:35

Przebudowie jednorodzinnego domu w Kiekrzu przyświecał cel połączenia odseparowanych pomieszczeń w wielofunkcyjną otwartą przestrzeń.

Wszystkie pomieszczenia znajdujące się na parterze dzieliło wiele ścian i w rezultacie były one dość ciemne oraz mało funkcjonalne.

Jedynym pomieszczeniem w pełni wykorzystywanym przez mieszkańców była kuchnia. W wyniku wprowadzonych zmian korytarz włączono do dużego pokoju a kuchnię otwarto na duży pokój oraz jadalnię, i tym samym wizualnie połączono w jedną dużą przestrzeń.

Zobacz także: Nowoczesny, parterowy dom. Wyjątkowy projekt i wnętrza

Ważnym czynnikiem warunkującym nowy wygląd i funkcjonalność domu była nie tylko stała obecność zwierząt w domu właścicieli: psa rasy dog de Bordeaux oraz czterech kotów, ale przede wszystkim zadbanie o ich komfort.

Dla psa urządzono legowisko przy wyłożonej granitem ścianie od kuchni, skąd może on obserwować cały dom i strefę wejścia oraz które daje mu poczucie bezpieczeństwa i intymności. Parter wyłożono płytkami granitowymi, co pozwala w łatwy sposób utrzymać czystość.

W miejscach, w których nie przebywają zwierzaki podłoga jest drewniana (jesionowa) tworząc atmosferę przytulności i ciepła. Meble i stolarkę drzwiową wykonano z orzecha amerykańskiego. Jednorodzinny dom otrzymał nową, bardziej funkcjonalną i odpowiadającą prawdziwym potrzebom codziennego życia mieszkańców przestrzeń, a zarazem bardziej nowoczesny kod estetyczny.

Projekt: Przebudowa domu w Kiekrzu
Biuro projektowe Atelier Starzak Strebicki
Lokalizacja: Kiekrz, Polska
Rok: 2016 - 2018
Program: Przebudowa wnętrza domu jednorodzinnego
Powierzchnia: 107 m2
Zdjęcia: Mateusz Bieniaszczyk
Tekst: Monika Rosińska

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także