Przytulne, jasne wnętrze. Zobacz piękny dom dla rodziny pod Warszawą!

Przytulne, jasne wnętrze. Zobacz piękny dom dla rodziny pod Warszawą!

Autor: Ewa Kozioł
14 lis 2022 19:00

Zatopiony wśród zieleni dom został zaprojektowany dla wyjątkowej, czteroosobowej rodziny. Zapewnia kontakt z otaczającą przyrodą, ale nie zaburza potrzebnej prywatności. We wnętrzu miękko przenikają się elementy stylu boho, mid century, japandi, nowoczesne, a nawet retro. Jest pięknie!

  • Dom na dwa piętra. Na dole znajdują się przestrzenie do wspólnego spędzania czasu, na górze prywatne pokoje domowników.

  • Pod schodami znajduje się trójstronny kominek oraz niewielki wewnętrzny ogród.
  • Wnętrze urządzone jest jasnych, stonowanych kolorach. Dominują tu także naturalne materiały.

Dom o powierzchni 350 mkw z dużymi przeszkleniami, otwarty na ogród zapewnia kontakt z otaczającą przyrodą, ale nie zaburza potrzebnej prywatności. Każdy ma tu przestrzeń tylko dla siebie, ale też wnętrze zaaranżowane jest tak, aby spędzanie wolnego czasu wspólnie było naturalne. 

Inwestorzy z sommelierskim zacięciem podkreślali, jak ważne jest dla nich przyjmowanie gości, wspólne kosztowanie wina czy rozmowy w swobodnej atmosferze. Są parą z otwartymi głowami i aspiracjami na sięganie po nowe każdego dnia. Zadaniem biura projektowego było więc stworzenie dla nich bezpiecznej przestrzeni, która pozwoli im wyrażać siebie i spełniać marzenia. 

Jasna, tonowane i wyciszone, ale nie nudne

Głównym aspektem podczas tworzenia projektu było połączenie wnętrza z otaczającą naturą oraz osobowościami właścicieli. Dom jest mieszanką boho, mid century, japandi, momentami stylu nowoczesnego, a nawet retro, które miękko się przenikają. Wszystko z poszanowaniem do naturalnych materiałów i kolorów ziemi. Wnętrze jest stonowane i wyciszone, ale nie nudne.  

– Kamienne umywalki, wielkoformatowe spieki, płytki, dużo drewna, len, szkło. Będąc w otoczeniu lasu nie mogliśmy zdecydować się na nic innego jak tylko materiały harmonijne z naturą – mówią architekci. 

Otwarta, przestronna strefa dzienna

Salon wysoki na siedem metrów jest reprezentacyjny i otwarty na kuchnię oraz jadalnię. To właśnie tu właściciele przyjmują gości i spędzają czas w gronie rodziny i przyjaciół. Wnętrze, dzięki ogromnym oknom jest bardzo jasne i przestronne. Główne miejsce w strefie wypoczynkowej zajmuje narożnik w jasnym kolorze. Przytulności dodają wnętrzu zasłony ze specjalnym systemem elektrycznego sterowania, dywan oraz drewniany stolik. Bardzo ciekawie prezentuje się natomiast sufit wykończony drewnianymi deskami.

Obok salonu znajduje się przestronna kuchnia z wyspą. Ciemne, drewniane fronty nadaję wnętrzu elegancji i pięknie łączą się z metalowymi wykończeniami. Duża wyspa sprzyjająca rozmowom i wspólnemu spędzaniu czasu. Przy kuchni zaplanowano jadalnię, która z dwóch stron otoczona jest lasem, z trzeciej zaś przeszklonym pokojem na wino. Do kuchni bezpośrednio przylega spiżarnia, gdzie zmieszą się wszystkie zapasy.  

Przytulna, elegancka sypialnia, nowoczesna łazienka z wanną 

Sypialnia z wielkimi oknami jest oazą właścicieli. Miejscem niezwykle ważnym, bo tutaj regenerują swoje siły. Bazę aranżacja stanowi ciemne drewno na posadzce, drewniana okładzina na ścianie z ukrytymi drzwiami do garderób oraz pleciona tapeta. Do odpoczynku zachęca łóżko w naturalnej tkaninie z zagłówkiem w formie wielkich poduch. W przestronnej łazience zaplanowano natomiast dwie kamienne umywalki, dużo miejsca do przechowywania, wannę w posadzce oraz duży prysznic. Dominują tu jasne kolory, które nadaję wnętrzu lekkości i eleganckiego klimatu. Sufit w łazience zdobi wyjątkowa pleciona tapeta, która została odpowiednio zabezpieczona. 

Projekt wnętrza: Mariola Kowalska, Gosia Kozieł, Filip Szutkowski, Studio Rysik, www.studiorysik.pl

Zdjęcia: Studio Rysik

Zobacz także Nowoczesne wnętrze. Szary salon z białą kuchnią. Piękne mieszkanie dla rodziny!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także