×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Przytulne mieszkanie. Jasne i wygodne. Zobacz fajne wnętrze!

Przytulne mieszkanie. Jasne i wygodne. Zobacz fajne wnętrze!

Autor: Ewa Kozioł
14 gru 2022 17:44

Mieszkanie znajduje się na poddaszu urokliwej kamienicy w Kołobrzegu. Z okien rozpościera się widok na Stare Miasto. We wnętrzu pięknie łączy się estetyka kraju Kwitnącej Wiśni i minimalizmu Północy. Światło, naturalne materiały i dobry design budują tu idylliczny klimat.

  • Wnętrze zachwyca spokojnym i wyrafinowanym charakterem. Proste formy i szlachetne materiały, takie jak drewno oraz kamień, nadają mieszkaniu niepowtarzalny klimat.
  • Kolor został tu użyty nieśmiało i powściągliwe, a zastosowane materiały odznaczają się wysoką jakością. We wszystkich pomieszczeniach panuje nastrój odprężenia i wypoczynku.
  •  Jasną, rozświetloną przestrzeń urządzono najpotrzebniejszymi meblami, bez nadmiaru dekoracyjnych detali i krzykliwych kolorów. 

Zastane przed remontem poddasze budziło we właścicielach duże emocje. Z jednej strony zachwycało światłem, przestronnością i widokami z okien. Z drugiej strony uroku nie dodawały małe, niefunkcjonalne pomieszczenia, połączone długim korytarzem. Architektki Studio Projektive stanęły przed niełatwym zadaniem poprawy układu funkcjonalnego oraz próbą zamknięcia światła i przestrzeni w jedną, estetyczną ramę, przy jednoczesnym zachowaniu aranżacji odpowiadającej wyobrażeniom inwestorów.

Odcienie bieli, beżu i szarości

Zastosowane propozycje stylistyczne zachwyciły właścicieli charakterystyczną dla stylu japandi formą i funkcjonalnością. Po modzie na bogate, pełne bibelotów wnętrza, przyszedł czas na wnętrza sprzyjające wyciszeniu. Jasną, rozświetloną przestrzeń urządzono najpotrzebniejszymi meblami, bez nadmiaru dekoracyjnych detali i krzykliwych kolorów. Wybrana paleta barw to szeroki wachlarz odcieni bieli, beżu i szarości, które ociepla naturalne, jasne drewno.

Proste formy i szlachetne materiały

Projekt obejmował wszystkie etapy: od wstępnej rozmowy, przez koncepcję i pracę z wizualizacjami po projekt techniczny wszystkich zaprojektowanych elementów (mebli, zabudów oraz rozwiązań technicznych) wraz nadzorem autorskim. Wnętrza zachwycają od wejścia spokojnym i wyrafinowanym charakterem. Proste formy i szlachetne materiały, takie jak drewno oraz kamień, nadają mieszkaniu niepowtarzalny klimat. Kolor został tu użyty nieśmiało i powściągliwe, a zastosowane materiały odznaczają się wysoką jakością. We wszystkich pomieszczeniach panuje nastrój odprężenia i wypoczynku.

Szara kanapa w salonie, wysoka zabudowa w kuchni

W salonie stanęła wygodna szara sofa modułowa Karato polskiego producenta Gala Collezione ze stolikiem kawowym w neutralnych kolorach. Jedynym akcentem barwnym jest oryginalny tkany dywan z nieco przytłumionym żółto-różowym wzorem. Obłe kształty lamp zmiękczają strzelistość pomieszczenia pod stromym dachem, a drewniana, naturalna podłoga dodaje przytulności. Cały salon otoczony jest niską zabudową pod oknem, która służy jako półka na dekoracje, obrazy i kwiaty lub miejsce do siedzenia.

Salon łączy się bezpośrednio z kuchnią, która jest umiejscowiona wokół komina. Wysokie zabudowy podkreślają tu kształt i skalę pomieszczeń.

Biblioteka i miejsce do pracy w sypialni, drewniane zabudowy w łazience

Druga część mieszkania to łazienka i sypialnia zaprojektowane komfortowo w duchu skandynawskiego hygge. Łazienka została wykończona płytkami w szarych i białych kolorach. Drewniane zabudowy meblowe łagodnie ocieplają to przyjemne dla oka wnętrze.

Wystrój sypialni pozwala wyciszyć się i odnaleźć wewnętrzną harmonię. Graficzne fronty szaf stanowią piękne tło do zagłówka, za którym także mieszczą się półki. Po drugiej stronie łóżka znalazło się miejsce na bibliotekę i miejsce do pracy. Pomieszczenia łączy korytarz, będący fragmentem salonu i kuchni. To już nie tylko strefa komunikacyjna, ale miejsce do poczytania przy oknie, galeria obrazów i sprytnie ukryte w zabudowach szafy. Intymności i tajemniczości mieszkaniu nadają niezwykłe obrazy Katarzyny Gauer, które doskonale podkreślają harmonię i łagodność zaprojektowanej przestrzeni.

Projekt wnętrza: Karoliny Burzyńskiej, Karolina Wilgucka-Burzyńska, Kaja Juszczyńska i Izabela Maciejewska-Gałaś, pracownia Projektive Architekci, www.projektive-architekci.com

Zdjęcia: Gala Collezione

Zobacz także Nowoczesne, przytulne wnętrze. Szara kanapa w salonie, białe meble w kuchni. Super!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także