×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Przytulne, stylowe wnętrze. Tak mieszkają w Szwajcarii

Przytulne, stylowe wnętrze. Tak mieszkają w Szwajcarii

Autor: Anna Sołomiewicz
Dodano: 08 gru 2014 15:55
Zaktualizowano: 16 gru 2014 08:38

Nowoczesną, oszczędną stylistykę połączono z ciepłym klimatem górskich chat w Szwajcarskich Alpach. Powstał projekt o przytulnym charakterze, skąpany w szarościach i beżach.

Projekt Engadina zachwyca elegancką, przytulnością i związkiem z naturą. Architektki z pracowni Carlo Donati Studio chciały stworzyć wnętrze, w którym wyszukany, czysty design przenikałby się z motywami dekoracyjnymi i materiałami wykończeniowymi, odnoszącymi się do natury.

Apartament urządzono na otwartym planie. Każda funkcja wnętrza jest zorganizowana we wspólnej przestrzeni i ze sobą skomunikowana. Kuchnia otwiera się na jadalnię i salon, a ten z kolei od sypialni oddziela jedynie niewielka ścianka działowa z kominkiem. Strefa spania to także salon kąpielowy, z piękną wolno stojącą wanną, zlokalizowaną w centrum przestrzeni sypialni. 

Kolorystyka panująca we wnętrzu została dobrana w oparciu o barwy dominujące w otoczeniu za oknami apartamentu. Królują tutaj zatem brązy, szarości i beże, zamknięte w naturalne materiały. Surowe drewno dębowe w jadalni, eleganckie ciemne drewno hebanowe w kuchni i łazience oraz naturalny, zielonkawy serpentyn, którym wyłożono podłogi i kominek korespondują z krajobrazem, który można podziwiać przez wielkowymiarowe przeszklenia.

Inspiracje naturą możemy dostrzec nie tylko w kolorystyce mieszkania i materiałach wykończeniowych. Proste linie mebli i przejrzysta przestrzeń ozdabiają tapeta z motywem brzóz i metalowy, podświetlany renifer czy robiony na zamówienie żyrandol z poroża łosia. 

Projekt: arch. Laura Consiglio, arch. Francesca Menga / Carlo Donati Studio.

Zdjęcia: Carlo Donati Studio.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także