Przytulne wnętrze: jasne i bardzo piękne

Przytulne wnętrze: jasne i bardzo piękne

Autor: Anna Sołomiewicz
31 marz 2017 14:58

Stonowane kolory, dużo światła i naturalne materiały wykończeniowe. Tak wygląda przepis na piękne wnętrze, które może być jednocześnie współczesne i bardzo przytulne.

Hiszpańskiej pracowni Coblonal Arquitectura udało się wykreować wnętrze, które jest jednocześnie współczesne i świeże, a zarazem przytulne i z domowym klimatem. Efekt ten osiągnięto dzięki połączeniu naturalnych materiałów, jak drewno i kamień z chłodnymi elementami w postaci dużych szklanych i stalowych powierzchni. 

Przestrzeń, która oddycha

We wnętrzu, dla którego inspiracją był nordycki styl, zaplanowano czytelny podział na poszczególne funkcje pomieszczeń, przy jednoczesnym stworzeniu wrażenia przenikania się przestrzeni. Dzieje się tak za sprawą oryginalnie potraktowanych elementów działowych. Zamiast tradycyjnych ścian, zastaniemy tutaj drewnianą zabudowę, która pełni zarazem funkcję pojemnych mebli jak i elementów działowych, a także duże przeszklenia.

Przeźroczyste tafle dzielą przestrzeń, jednocześnie zezwalając na jej wizualne przenikania się. Wszystko to sprawia, że we wnętrzach uzyskano efekt lekkości i świeżości, zupełnie jakby przestrzeń sama oddychała. 

Przytulna nowoczesność

Mimo oszczędnej stylistyki i prostych form, we wnętrzach panuje przytulna, domowa atmosfera. Naturalne drewno i kamień na ścianach ocieplają wizualnie pomieszczenia, a wtórują im tekstylia takie jak, np. miękki dywan w salonie. Przytulność tą przełamują elementy wykonane ze stali inox, królującej w kuchni. 

Projekt: Coblonal Arquitectura.

Zdjęcia: Coblonal Arquitectura.

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także