Przytulne wnętrze. To mieszkanie jest nowoczesne i wygodne!

Przytulne wnętrze. To mieszkanie jest nowoczesne i wygodne!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
24 cze 2020 11:07

Ciepłe beże i brązy nadają temu wnętrzu przytulny charakter, butelkowa zieleń i miodowy żółty ożywiają aranżację, a biel i szarości tworzą ramy dla nowoczesności. To mieszkanie jest piękne i wygodne. 


Właściciele tego mieszkania o powierzchni prawie 58 metrów kwadratowych, mieli jasno sprecyzowane oczekiwania i potrzeby. Dobrze wiedzieli czego chcą. Znali swoje przyzwyczajenia i wiedzieli, jak lubią spędzać czas. Marzyli o dużej ilości przestrzeni do przechowania, o wyspie z miejscem do jedzenia oraz o wygodnym, otwartym salonie. Równie ważne było zaprojektowanie niecodziennej zabudowy RTV z miejscem na książki. Swoje marzenia oddali w ręce architektów z pracowni KODO. 

Nowocześnie i przytulnie

Wchodząc do tego domu przenosimy się do niezwykłego świata natury. Wszystko za sprawą drewna, kamienia, organicznych wzorów i stonowanych barw zastosowanych we wnętrzu. To one nadają ton całej aranżacji. Ciepłe beże i brązy wprowadzają do pomieszczeń przytulny charakter, butelkowa zieleń i miodowy żółty pięknie ożywiają aranżację, a biel i szarości tworzą ramy dla nowoczesnych rozwiązań. Uwagę przykuwają przemyślane połączenia, które (na zasadzie kontrastów) podkreślają formę i fakturę mebli oraz dodatków. Jeżeli surowe drewno, to tylko w zestawieniu z miękką tkaniną. Ciepłe barwy tonują z kolei chłodne odcienie. Dzięki temu wnętrze nabiera wyrazu, pozostając jednocześnie wierne założeniom projektowym. 

Wygodnie i z pomysłem 

Nie brakuje tu także funkcjonalnych rozwiązań wpływających na komfort i wygodę mieszkańców. Praktyczną zabudowę meblową RTV połączono z tapicerowanym siedziskiem w holu, w łazience zamontowano kamienne umywalki i duże lustra, które dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń. Podłogi w sypialni i otwartej przestrzeni dziennej wykończono zaś trwałą i pięknie prezentującą się deską trójwarstwową.

To wnętrze pokazuje, że natura to wyjątkowe źródło dla kreatywności i pomysłów. Bo z niej właśnie inspiracje czerpali architekci projektując to wyjątkowe mieszkanie. 

Projekt wnętrza: Pracownia KODO Projekty i Realizacje, www.kodo.pl

Zdjęcia: Pracownia KODO Projekty i Realizacje

Zobacz także Otwarte wnętrze z charakterem. To mieszkanie ma styl!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także