×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Przytulne wnętrze w okolicy Gdańska

Przytulne wnętrze w okolicy Gdańska

Autor: Urszula Tatur
26 sie 2020 10:09
Aktualizacja: 26 sie 2020 14:01

Mieszkanie dla młodego małżeństwa urządzone w rustykalnym stylu, przełamane zostało nowoczesnymi elementami. Nad projektem i realizacją czuwało studio z wieloletnim stażem w zakresie architektury wnętrz - pracownia Nabak Architektura Wnętrz.

85-metrowe mieszkanie z elementami nowoczesności

Inwestorzy to młodzi ludzie planujący potomstwo. Klienci zgłosili się do pracowni po obejrzeniu wcześniej zrealizowanych projektów, w których odnaleźli inspiracje na swoje wnętrze. Zależało im na mieszkaniu, które byłoby przede wszystkim przytulne, a zarazem nowoczesne i oryginalne, spełniające wszystkie potrzeby i ustalone założenia. Po konsultacji z architektem zadecydowano, że mieszkanie zostanie podzielone na bardziej nowoczesną górę i przytulny dół, w którym klienci spędzają najwięcej czasu.

Nowoczesna sypialnia, przytulny salon

Zgodnie z założeniami sypialnia oraz pomieszczenia znajdujące się na piętrze zostały zaprojektowane w nowoczesnym stylu, a efekt ten został osiągnięty dzięki jasnej kolorystyce, bieli ścian i monochromatycznym odcieniom podłogi, na której widnieje jasnoszara wykładzina w części sypialnianej. Część dzienna, jaką jest salon połączony z kuchnią to przede wszystkim ciepłe kolory drewna wpływające na wspomnianą przytulność i nieco rustykalny charakter. Przełamaniem dla tego rozwiązania są nowoczesne elementy wyposażenia wnętrza jak oświetlenie czy czarny, wyrazisty grzejnik Niagara od marki Luxrad.

Zależało nam na wyborze koloru, który podkreśliłby nowoczesność w rustykalnym wnętrzu. Wybierając grzejnik, skupiliśmy się na smukłej konstrukcji pasującej do wymiarów wnętrza, ograniczonych przez okna oraz na odpowiedniej mocy dostosowanej do kubatury pomieszczenia. Stąd wybór grzejnika od marki Luxrad” – zdradza Agnieszka Nabakowska, właścicielka pracowni Nabak Architektura Wnętrz.

Dodatkowymi rozwiązaniami zastosowanymi przez architektów były np. schody i przeniesienie wejścia na poddasze, co w rezultacie poskutkowało stworzeniem gabinetu. W projekcie wnętrza udało się zrealizować wszystkie założenia.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także