PARTNER PORTALU
Przytulny i nowoczesny dom dla 3-osobowej rodziny. Świetny projekt z Lublina!

Przytulny i nowoczesny dom dla 3-osobowej rodziny. Świetny projekt z Lublina!

Autor: Justyna Łotowska
13 sty 2021 12:50

Projekt wnętrz dużego, 240-metrowego domu dla trzyosobowej rodziny powstał w pracowni Pass Architekci. Inwestorom zależało na nowoczesnym, ale przytulnym i rodzinnym wnętrzu. Zobaczcie ten ciekawy projekt!

W nowoczesnym, 240-metrowym domu zamieszkać miało młode małżeństwo z małym synkiem. Projektantki z pracowni Pass Architekci, Paula Sibiga i Magda Skóra-Turewicz, stworzyły na wskroś współczesne wnętrze, które, zgodnie z zadaniem, jakie dostały od inwestorów, jest jednocześnie przytulne, przyjazne i bardzo funkcjonalne.

Część dzienna - razem, a jednak osobno

W dużej i otwartej części dziennej na parterze strefy funkcjonalne - część wypoczynkowa, jadalnia i kuchnia - są bardzo spójne, a jednocześnie oddzielone od siebie. Przyszli mieszkańcy chcieli subtelnie wydzielić jadalnię od przestrzeni salonowej, dlatego w projekcie zostały uwzględnione szklane przesuwne drzwi pomiędzy tymi pomieszczeniami. Dzięki temu cała część dzienna wygląda nowocześnie, a przy tym jest jasna i pełna światła. 

W strefie wypoczynkowej białe ściany kontrastują z ciemnografitową ścianą telewizyjną, na części której zamontowano także nowoczesne drewniane lamele. Z kolorystyką tą świetnie harmonizuje szarość pokaźnych modułowych kanap. Znajdująca się za przeszkloną ścianą duża jadalnia urządzona została w delikatnych pastelach, a zaaranżowana w jasnych kolorach i drewnie kuchnia to oaza funkcjonalności.

Część nocna - pomysł na skosy

- Największym wyzwaniem przy projekcie było ukrycie licznych przewodów instalacyjnych, m.in. od klimatyzacji, rekuperacji, instalacji wodno-kanalizacyjnej, a także liczne skosy w pokojach na piętrze, a szczególnie w sypialni - mówią Paula Sibiga i Magda Skóra-Turewicz z pracowni Pass Architekci. 

Mimo tak wielu wyzwań w sypialni na poddaszu udało się zmieścić sporo funkcji, podobnie jak w łazienkach ze skosami i winnych pomieszczeniach na piętrze. Wyposażono je w praktyczne, wykonane na zamówienie zabudowy, które pozwoliły wykorzystać nawet trudno dostępną zazwyczaj przestrzeń pod skosami. 

Projekt i wizualizacje: Paula Sibiga, Magda Skóra-Turewicz, pracownia Pass Architekci 

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także