×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Rodzinne mieszkanie w Warszawie. Piękne, nowoczesne wnętrze!

Rodzinne mieszkanie w Warszawie. Piękne, nowoczesne wnętrze!

Autor: Ewa Kozioł
27 gru 2021 18:52
Aktualizacja: 28 gru 2021 12:41

Niemal 100-metrowe mieszkanie znajduje się na warszawskim Mokotowie. We wnętrzu króluje stonowana kolorystyka i naturalne materiały ubrane w proste kształty. Biel połączoną z beżem i brązem drewna doskonale uzupełnia szeroka paleta surowych szarości. Jest pięknie i wygodnie!

Niemal 100-metrowe wnętrze jest bardzo komfortowe. Spełnia wszystkie potrzeby właścicieli zarówno rodziców, jak i dzieci. Jest tu wygodna przestrzeń do wspólnego spędzania czasu, ale też miejsce, gdzie każdy może mieć chwilę tylko dla siebie. Układ mieszkania architekci idealnie bowiem dopasowali do stylu życia właścicieli. 

W mieszkaniu dokonano istotnej zmiany w pierwotnym rozkładzie pomieszczeń. Zlikwidowane zostały ściany wydzielające korytarz, co pozwoliło na znaczące powiększenie salonu. Kuchnię otwarto na przestrzeń dzienną, pozostawiając jednak możliwość jej zamknięcia, dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych. Komfort użytkowania części sypialnej podniesiono poprzez wydzielenie przejściowej garderoby skomunikowanej z prywatną łazienką. Wolne przestrzenie w korytarzu oraz w łazienkach zabudowano prostymi szafami, uzyskując w ten sposób dyskretne miejsca do przechowywania.

Wnętrze jest jednak nie tylko funkcjonalne, ale i niezwykle piękne. Aranżacja jest minimalistyczna, a zarazem wysublimowana. Stonowaną kolorystykę i naturalne materiały ubrano w proste kształty. We wnętrzu króluje szlachetna para – biel połączona z beżem i brązem drewna – uzupełnione szeroką paletą naturalnych, surowych szarości. Kierując się gustem właścicieli, architekci całkowicie zrezygnowali ze wzorów i ornamentów. Całe zdobnictwo opiera się jedynie na delikatnych usłojeniach powierzchni podłóg, drzwi oraz frontów w zabudowie ściennej.

Pierwszoplanową rolę odgrywa we wnętrzu prosta kreska, która w tej aranżacji zyskała postać definiujących przestrzeń pionowych lameli zdobiących ściany i ażurowe przegrody. Linie przewijają się także w minimalistycznych frontach mebli w zabudowie kuchennej i łazienkowej, a nawet – w sięgających podłóg jednolitych zasłonach i wielkopowierzchniowych lustrach. Poziome elementy zabudowy – szafki łazienkowe czy szafkę pod TV zamocowano do ściany, tworząc nadające lekkości wrażenie swobodnie unoszących się form. Całość uzupełniono designerskimi, choć klasycznymi w formie meblami tapicerowanymi i efektownym oświetleniem.

Autorzy projektu: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Zdjęcia: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Zobacz także Nowoczesne, eleganckie wnętrze. Piękne mieszkanie w Gdyni!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także