×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Rodzinne wnętrze. Tapeta w salonie, drewno w kuchni. Świetne mieszkanie!

Rodzinne wnętrze. Tapeta w salonie, drewno w kuchni. Świetne mieszkanie!

Autor: Ewa Kozioł
15 gru 2022 14:57

Mieszkanie zostało zaprojektowane dla rodziców z synem oraz dwóch kotów. Jest wygodne i ma funkcjonalnie podzieloną przestrzeń. Wnętrze zabiera nas w podróż po różnych stylach. Pełno tu detali, delikatnych akcentów i kolorów ziemi.

  • Strefa dzienna jest otwarta. W salonie zaplanowano jadalnię, natomiast kuchnia pozostaje nieco schowana.
  • W salonie odnajdziemy wyjątkowy miks kolorów i materiałów, które perfekcyjnie do siebie pasują. Uzupełniają się i łączą w doskonale skrojonych proporcjach.
  • Kuchnia w kształcie litery C jest wygodna i pojemna. Charakteru nadaje jej kolor niebieski w gołębim odcieniu, który pięknie łączy się z drewnem i bielą, rozświetlająca pomieszczenie.

Mieszkanie zostało dostosowane do potrzeb właścicieli już na etapie zmian lokatorskich. Każdy z domowników miał posiadać swój pokój. Jasno określony został również podział łazienek – na męską (prysznic) i damską (wanna). Wspólnymi siłami udało się zaprojektować szafę w holu, dwie łazienki oraz przenieść strefę jadalnianą do części dziennej.

Największym wyzwaniem przy projekcie wnętrza była lokalizacja rozkładanego stołu na większą liczbę osób w części dziennej, dogodny dostęp do balkonu z widokiem na panoramę Warszawy oraz długi korytarz prowadzący w kierunku sypialni.

Tapeta na ścianie za telewizorem w salonie 

Strefa dzienna jest otwarta. W salonie zaplanowano jadalnię, natomiast kuchnia pozostaje nieco schowana. Dzięki temu udało się zachować bardzo funkcjonalny podział wnętrza. Przestrzeń robocza pozostaje poza wzrokiem osób odpoczywających na kanapie, a jednocześnie pozostaje na tyle otwarta, że właściciele mają ze sobą swobodny kontakt. 

W salonie odnajdziemy wyjątkowy miks kolorów i materiałów, które perfekcyjnie do siebie pasują. Uzupełniają się i łączą w doskonale skrojonych proporcjach. W salonie w miejscu uskoku przy ścianie telewizyjnej znajduje się jadalnią z okrągłym stołem. Wnęka wykończona została fornirowanymi lamelami, na których powieszono duże, okrągłe lustro.

W ścianie telewizyjnej, którą zdobi piękna tapeta Glamora, ukryto drzwi do sypialni. Na kolejnej ścianie, po drodze do kuchni, pojawia się akcent sztukaterii oraz naturalna cegła. Aranżacja tej ściany pomogła pogłębić zabudowę kuchenną o kilka centymetrów.

Drewniane i niebieskie szafki w kuchni

Kuchnia w kształcie litery C z mini witrynką na końcu jest bardzo wygodna i pojemna. Charakteru nadaje jej kolor niebieski w gołębim odcieniu, pięknie łączący się z drewnem i bielą, rozświetlającą pomieszczenie. Fronty szafek wiszących zdobią wyfrezowane arkady, które miały wyciągnąć pomieszczenie wzwyż. Wyglądają pięknie i bardzo oryginalnie. Naprzeciwko mebli po lewej stronie  zaprojektowany został barek na poranne śniadania. W kuchni znajduje się duże okno, więc wnętrze jest jasne i pełne światła. 

Kolorowe łóżko w sypialni

Sypialnia pani Iwony jest romantyczna i przytulna. Urządzona została w jasnych kolorach. Ściany zdobi dekoracyjna tapeta oraz sztukaterie. Znajduje się tu duża, pojemna szafa oraz miejsce na toaletkę z lustrem w ledowej ramie. Na tle białej ściany rewelacyjnie prezentuje się łóżko obite tkaniną w przyjemny, ceglanym kolorze. 

Zielone kafelki w łazience z wanną

Łazienka z wanną to zdecydowanie oaza pani Iwony. Zjawiskowe, zielone kafelki na ścianie w połączeniu ze złotą armaturą i oświetleniem LED nadają jej wyjątkowy klimat. Aranżację pięknie dopełnia, fornirowana zabudowa, duże, okrągłe lustro oraz płytki w ciepłym, beżowym kolorze. Wnętrze jest nie tylko niezwykle estetyczne, ale też bardzo wygodne.

Drewniane akcenty w łazience z prysznicem

Druga łazienka z prysznicem to męskie królestwo. Jasne płytki stanowiące surową, nieco chłodną bazę aranżacji doskonale ocieplają drewniane akcenty. Duży, wygodny prysznic typu walk-in z czarną armaturą zapewnia komfortową kąpiel. Brak brodzika nadaje łazience nowoczesny charakter, optycznie ją też powiększa. Strefę prysznica udało się wydzielić kosztem powierzchni sypialni. Rattanowe drzwi znajdujące się przy łazience pełnią funkcję dekoracyjną oraz wentylacyjną dla sprzętów.

Wisząca szafa w holu, sztukaterie na ścianie w korytarzu

W holu znajduje się wisząca szafa – na górze mamy miejsce na przechowywanie, na dole powstała natomiast funkcjonalna przestrzeń na odkurzacz samojezdny czy ustawienie butów lub pufy. Projektantka zastosowała tu jeden kolor. Ściany, sufit i zabudowa meblowa są w szarym kolorze i dokładnie w tym samym odcieniu. 

Korytarz ze względu na swoją długość wymagał dobrego zaplanowania i ciekawych akcentów. Ściany zdobi tu sztukateria, która jest częściowo bielona, a częściowo barwiona pod kolor kuchni. W aranżację wkomponowane zostały lustra z fazą vis a vis wejścia –  jako ściana tytułowa z dekoracyjnym oświetleniem. W korytarzu znajduje się także ogromna szafa, która dzieli się na część gospodarczą (z pralką i suszarką) oraz garderobianą. 

Projekt wnętrza: Maja Śmichura, pracownia architektury Wnętrz Deer Design, www.deerdesign.pl

Zdjęcia: Zagórny Studio

Zobacz także Nowoczesne wnętrze. Tapeta i panele na ścianie w salonie. Piękny dom!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także